Luksusowy chiński SUV nie będzie potrzebował kierowcy

Luksusowy chiński SUV nie będzie potrzebował kierowcy

Luksusowy chiński SUV nie będzie potrzebował kierowcy

Podaj dalej

Wey to powstała w 2016 r. luksusowa marka Great Wall Motors największego chińskiego producenta SUV-ów. Obecnie oferowane są 3 tego typu pojazdu, ale firma z prefektury Baoding poważnie myśli o przyszłości motoryzacji. Dlatego też zaprezentowali koncept elektrycznego i autonomicznego samochodu.

Targi motoryzacyjne w Pekinie są miejscem, w którym Wey prezentuje swoją wizję samo-prowadzących się aut. Wizja przybrała formę modelu Wey-X, czyli SUV-a o napędzie elektrycznym i autonomicznymi możliwościami poziomu 5 (pełna autonomiczność w każdych warunkach bez konieczności kierowcy na pokładzie).

Ma w tym pomóc niezliczona ilość czujników współpracująca ze systemami sztucznej inteligencji, analizującymi położenie względem innych pojazdów i innych obiektów infrastruktury wokół drogi. Możliwości autonomiczne mają pozwalać na jazdę także po drogach szutrowych i w trudnych warunkach pogodowych.

Na zdjęciach wnętrza w oczy dość szybko rzuca się brak kierownicy. Zamiast tego kabina oferuje strefę biurową i rozrywkową. System rozpoznawania twarzy dopasuje osobiste preferencje przewożonych osób a interfejs będzie wchodził w interakcje głosowe z pasażerami. Pojazd będzie miał także możliwość monitorowania stanu zdrowia, dzięki czujnikom w fotelach.

Kompletnie nowa platforma wykorzystuje bezprzewodowe ładowanie indukcyjne i może być wykorzystywana do przekazywania energii z powrotem do sieci, co oznacza, że właściciel może sprzedawać nadmiar energii zgromadzonej w akumulatorze samochodu w godzinach szczytu.

Tagi: samochody elektryczne, Wey, SUV

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News