Zwycięzca zdyskwalifikowany. Polski zespół świętuje mistrzostwo

Zwycięzca zdyskwalifikowany. Polski zespół świętuje mistrzostwo

Zwycięzca zdyskwalifikowany. Polski zespół świętuje mistrzostwo

Podaj dalej

Josep Bassas Mas, który był najszybszy na trasach Rajdu Wysp Kanaryjskich w klasyfikacji ERC3 i ERC3 Junior, po zakończeniu rywalizacji został zdyskwalifikowany. Ostatecznie zwycięzcą i podwójnym mistrzem Europy został Ken Torn, który korzysta z usług polskiego oddziału M-Sportu.

Czytaj też: Problemy z elektroniką odebrały szansę na triumf

Hiszpan na odcinkach był o ponad dwie minuty szybszy od Estończyka. Po ostatnim oesie w Peugeocie pojawiły się jednak problemy z silnikiem. Załodze zaczęli pomagać kibice znajdujący się przy aucie, co jest niezgodne z regulaminem. Pierwotnie duet próbował schłodzić motor wodą, którą mieli w samochodzie, ale w pewnym momencie dostali worek z kostkami lodu. Zgodnie z regulaminem załoga ma zakaz używania jakichkolwiek materiałów otrzymanych od osób z zewnątrz. Sędziowie zdyskwalifikowali Hiszpana.

Zwycięzcą ostatecznie został Ken Torn, który w perfekcyjny sposób przypieczętował mistrzostwo w klasyfikacji ERC3 i ERC3 Junior. Estończyk korzystający z Fiesty z polskiego oddziału M-Sportu wśród kierowców aut z napędem na jedną oś pokonał Bassasa o 35 punktów. W stawce juniorów obu kierowców dzieliło 38 punktów.

To była dla nas kolejna trudna lekcja na asfalcie. Musimy zebrać wszystkie informacje na przyszłość, ponieważ brakuje nam doświadczenia. Widzieliśmy rzeczy, które możemy poprawić i cieszymy się z tego. Mieliśmy pewne problemy z notatkami, a przy ulewnym deszczu na asfalcie nie było łatwo. Było jedno miejsce, gdzie mieliśmy zbyt optymistyczny opis. Uderzyliśmy w barierę i utknęliśmy. Na szczęście wróciliśmy na trasę i mogliśmy dojechać do mety – relacjonował Torn.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News