Zespół Kubicy na czele ostatniego treningu. Czas na kwalifikacje

Zespół Kubicy na czele ostatniego treningu. Czas na kwalifikacje

Zespół Kubicy na czele ostatniego treningu. Czas na kwalifikacje

Podaj dalej

Zespół WRT, który w ELMS startuje w barwach PKN ORLEN popisał się najlepszym czasem na ostatnim treningu przed kwalifikacjami do czterogodzinnego wyścigu w Barcelonie.

Dzisiejsze jazdy rozpoczęły się przy sześciu stopniach Celsjusza temperatury powietrza i dziesięciu asfaltu. W trakcie jazd warunki poprawiły się i na koniec sesji termometry pokazywały już odpowiednio osiem i szesnaście stopni.

Orecą LMP2 w barwach PKN ORLEN jako pierwszy wyjechał na tor Louis Delatraz. Szwajcar po blisko 40 minutach jazd oddał auto Yifei’owi Ye. Chińczyk jeździł przez 20 minut, po których za kierownice powrócił Delatraz. Kierowca zespołu WRT wyjechał na dwa szybkie okrążenia i popisał się najlepszym dziś rezultatem: 1:32,828. Pod koniec sesji za kierownicą pojawił się Robert Kubica, który testował dłuższe przejazdy.

Za zespołem WRT sklasyfikowano ekipę United Autosports, która straciła 0,272 sekundy. Mniej niż sekundę straty zanotowali jeszcze kierowcy DragonSpeed USA (+0,513), Panis Racing (+0,684) oraz ekipa Ultimate (+0,985).

W stawce LMP3 za zespołem United Autosports sklasyfikowano polski zespół: Team Virage. Auta Inter Europol Competition sklasyfikowano na siódmym i czternastym miejscu w klasie. Mateusz Kaprzyk z zespołem Eurointernational znalazł się na ósmej pozycji.

ELMS 2021 – Barcelona – Trening 2

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News