Wolff szefem Williamsa? Wszystko na to wskazuje!

Wolff szefem Williamsa? Wszystko na to wskazuje!

Wolff szefem Williamsa? Wszystko na to wskazuje!

Podaj dalej

Toto Wolff, który od kilku lat pełni rolę szefa zespołu Mercedesa w Formule 1, wkrótce na spotkaniach szefów zespołów będzie mógł dostrzec bardzo znajomą twarz.

Wolff w Williamsie?

Po opuszczeniu Williamsa przez Josta Capito, wiele wiarygodnych źródeł donosi, że nową szefową ekipy zostanie Susie Wolff. Żona stojącego na czele Mercedesa Toto jest głównym kandydatem do objęcia nowej funkcji. Takie doniesienia przedstawił między innymi Blick, Speed Week i f1-insider.

Susie Wolff, z domu Stoddart, w przeszłości była kierowcą testowym Williamsa. Wówczas Toto Wolff był współwłaścicielem ekipy. Zespół obecnie należy do Dorilton Capital.

– Trochę mnie to zaskoczyło. Wyobrażam sobie, że inwestorzy są nieco zdenerwowani postępem. Niemal współczuję Jostowi, ponieważ wydaje się, że kierownictwo było trochę zbyt niecierpliwe. Potrzebował więcej czasu i zakładam, że rozstanie było również dla niego zaskoczeniem – komentował ostatnie działania Williamsa Ralf Schumacher dla Sky Deutschland.

Były mistrz głównym kontrkandydatem?

Spekuluje się, ze najgroźniejszym rywalem susie Wolff jest był kierowca Williamsa i mistrz świata z 2009 roku: Jenson Button. Brytyjczyk obecnie pełni rolę starszego doradcy w ekipie.

Za Wolff przemawia jednak dużo większe doświadczenie w roli szefowej zespołów. W 2018 roku została udziałowcem powiązanego z Mercedesem zespołu Venturi w Formule E, a po pewnym czasie stanęła na jego czele. Pod koniec 2021 roku została dyrektorem generalnym, ale zapowiedziała zrezygnowanie ze stanowiska przed fuzją ekipy z Maserati.

Odbicie od dna

Po fatalnych sezonach 2018-2020 Williams odbił się od dna. W pierwszym sezonie dowództwa Capito ekipa wywalczyła ósme miejsce w stawce konstruktorów. Zespół zdobył 23 punkty i zostawił za sobą Alfę Romeo i Haasa. Po zmianie przepisów, tegoroczny sezon zespół skończył na dziesiątej pozycji. Alex Albon i Nicholas Latifi zdobyli osiem punktów. W przyszłym roku barw zespołu będą bronić Alex Albon oraz Logan Sargeant.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News