Tsunoda liczy na wsparcie Ricciardo! Ten duet podniesie AlphaTauri?

Yuki Tsunoda ma nadzieję, że nowy zespołowy kolega bezie zdecydowanym wsparciem dla Japończyka. W tym sezonie kierowca AlphaTauri pełnił rolę lidera ekipy i liczy na to, że Australijczyk również powalczy o punkty.

Tsunoda liczy na wsparcie Ricciardo! Ten duet podniesie AlphaTauri?
Podaj dalej

Ten artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z ORLEN.

Tsunoda ocenia kolegów

– Nie mogę się doczekać współpracy z Danielem. Nie powiem, ż znam do bardzo dobrze. Spędziliśmy jednak dobry dzień na początku roku, gdy nagrywaliśmy materiał w Miami. Myślę, że skorzystam na tym, że w zespole pojawi się bardzo dobry i doświadczony kierowca. Jestem pewien, że mogę się od niego wiele nauczyć. Oczekuję także, że będzie w stanie wnieść coś do zespołu i pomoże w rozwoju auta – mówił Yuki Tsunoda.

– Chciałbym powiedzieć także, że spędziłem dobry czas podczas ostatnich dziesięciu wyścigów z Nyckiem. Uczyłem się od niego i dobrze bawiłem poza torem. Miał duże doświadczenie z innych kategorii i przekazał zespołowi dobre opinie w oparciu o swoją widzę. Miał tempo i jako kolega lubiłem spędzać z nim czas – dodał.

Dobre wspomnienia z Hungaroringu

– Na wyścig w Węgrzech przygotowaliśmy więcej ulepszeń. Hungaroring ma zupełnie inną charakterystykę w porównaniu z dwoma poprzednimi wyścigami. Wolne zakręty powinny bardziej pasować naszemu samochodowi. Podoba mi się ten tor. Jest techniczny, wymagający i daje dobrą zabawę. Mam miłe wspomnienia z mojego pierwszego wyścigu F1 na tym obiekcie w 2021 roku. Był bardzo chaotyczny i zająłem szóste miejsce startując z szesnastego pola. Jestem optymistą, zawsze traktuję wyścig jako nową szansę, w której wszystko może się wydarzyć. Jako zespół jesteśmy bardzo zmotywowani, by iść do przodu i rozwijać samochód tak bardzo, jak to możliwe. Myślę, że po ostatnich startach miałem całkowity reset i jestem w pozytywnym nastroju – zakończył.

Pierwszy trening F1 na torze Hungaroring zaplanowano na piątek na 13:30. Druga godzinna sesja rozpocznie się o 17:00. Sobota to tradycyjnie trzeci trening (12:30) oraz walka o pole position. Kwalifikacje rozpoczną się o 16:00. Niedzielny wyścig wystartuje o 15:00.

Hungaroring mierzy 4381 metrów i składa się z czternastu zakrętów. Nazywany „Monakiem bez ścian” obiekt wybudowano w 1985 roku. W tym roku wyznaczono na nim dwie strefy DRS. Zawodnicy będą mogli korzystać z systemu na prostej start-meta oraz między pierwszym i drugim zakrętem.

Przeczytaj również