Tsunoda chce walczyć. Środek stawki nie wybacza błędów

Yuki Tsunoda, który z małymi problemami zaliczył piątkowe treningi w Australii, przyznał, że chce wraz z zespołem AlphaTauri powalczyć o wejście do trzeciej części sobotnich kwalifikacji.

Tsunoda chce walczyć. Środek stawki nie wybacza błędów
Podaj dalej

Ten artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z PKN ORLEN.

Tsunoda chce walczyć

Japończyk w pierwszym treningu uzyskał siedemnasty rezultat. Przed swoim szybkim okrążeniem został przyblokowany przez problemy z GPS na torze i na pomiarowym okrążeniu opony nie miały optymalnej temperatury. Dodatkowo szukając limitu toru Tsunoda wypadł z właściwej nitki. Na szczęście skończyło się tylko na strachu, a auto nie zostało uszkodzone.

W drugiej sesji, w której po dwudziestu minutach pojawił się deszcz, już na początku wszystkie zespoły rozpoczęły intensywną pracę. Tsunoda w suchych warunkach popisał się jedenastym rezultatem. Wspierany przez PKN ORLEN kierowca przejechał w pierwszym treningu czternaście, a w drugim osiemnaście okrążeń, co złożyło się na dystans 32 okrążeń.

Tsunoda podsumował

– Weekend zaczęliśmy od trudnego pierwszego treningu. Zmagałem się z tyłem auta. Jestem jednak zadowolony z naszych rezultatów w drugiej sesji. W pierwszym treningu był spory ruch na torze spowodowany problemami z GPS. Musiałem przez to mocno zwolnić w ostatnim sektorze. Opony nie miały właściwej temperatury, gdy zaczynałem szybkie okrążenie i czułem brak przyczepności – relacjonował sesję Tsunoda.

– Nie wiem, gdzie dokładnie jesteśmy w porównaniu z resztą stawki. Skoncentrujemy się na tym, co musimy zrobić jako zespół. Będziemy blisko siebie i celujemy w trzecią część kwalifikacji. Najpierw jednak trzeba awansować do drugiej. Środek stawki jest niezwykle ciasny. Każdy mały błąd będzie kosztowny, ale samochód jest lepszy niż w zeszłym roku. Po przejrzeniu danych dowiemy się, co możemy zrobić jutro – dodał.

Co nas czeka dalej?

Ostatnią godzinę przygotowań zaplanowano na sobotę. Sesja rozpocznie się o 3:30 czasu polskiego. Walkę o pole position zaplanowano na 7:00. Wyścig na dystansie 58 okrążeń wystartuje o 7:00 w niedzielę.

Przeczytaj również