Tanak się nie podda. Rovanpera mistrzem w Nowej Zelandii?

Tanak się nie podda. Rovanpera mistrzem w Nowej Zelandii?

Tanak się nie podda. Rovanpera mistrzem w Nowej Zelandii?

Podaj dalej

Ott Tanak, który utrzymuje matematyczne szanse na wywalczenie tytułu mistrza świata, przyznaje, że słabsza postawa w ostatnich występach Kallego Rovanpery jeszcze mocniej motywuje go do wywierania presji na młodym Finie.

Tanak przeskoczy Rovanperę?

Na trzy rundy przed końcem rywalizacji Kalle Rovanpera ma 53 punkty przewagi nad Estończykiem. W ostatnich występach jednak młody Fin nie prezentował tak dobrej formy jak na początku sezonu, a do gry mocno weszli kierowcy Hyundaia. W walce liczy się jeszcze także Thierry Neuville. Belg do kierowcy Toyoty traci 76 punktów. Czwarty Elfyn Evans nie ma już nawet matematycznych szans na sukces. Od zespołowego kolegi dzieli go 91 punktów. Do końca sezonu można zdobyć 90.

– Koniec nigdy nie następuje szybciej, niż faktycznie coś się kończy. Nadal będę atakował i wywierał presję. Zobaczymy, czy możemy odrobić stratę punktową. Potem może uda się utrzymać walkę do ostatniej rundy. To jest mój cel – zapowiadał Tanak.

Czytaj też: Kubica zastąpi Zhou? Decyzja do końca miesiąca!

– Czy pokonanie go będzie możliwe, czy nie, nie wiemy. Jednak to jeszcze nie koniec. Moim celem nadal jest mistrzostwo i utrzymanie sytuacji otwartej do końca – dodał.

Co musi zrobić Rovanpera?

Kalle Rovanpera chcąc przypieczętować tytuł już w Nowej Zelandii nie może zdobyć mniej niż o szesnaście punktów mniej od /Thierry;ego Neuville’a oraz musi wywalczyć o siedem punktów więcej od Otta Tanaka. Fin nie bezie miał jednak łatwego zadania. Dla kierowcy Toyoty będzie to debiut na nowozelandzkich trasach. Ponadto pierwszego dnia rywalizacji będzie otwierał stawkę, co oznacza czyszczenie trasy rywalom.

Po Rajdzie Nowej Zelandii stawka przeniesie się do Hiszpanii, a finał sezonu zaplanowano w Japonii.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News