Kubica zastąpi Zhou? Decyzja do końca miesiąca!

Kubica zastąpi Zhou? Decyzja do końca miesiąca!

Kubica zastąpi Zhou? Decyzja do końca miesiąca!

Podaj dalej

Robert Kubica, który obecnie pełni rolę kierowcy rezerwowego w ekipie Alfa Romeo F1 Team ORLEN, doczeka się swojego setnego startu w Formule 1? Zespół do końca miesiąca ma podać skład na sezon 2023.

Kubica za Zhou?

Jednym z kierowców obecnie jest Guanyu Zhou. Chińczyk ma jednak podpisany jedynie roczny kontrakt. Sam zawodnik przyznaje, że „nie ma pośpiechu” z odnowieniem kontraktu. Szef zespołu Fred Vasseur poinformował, że skład zostanie podany do końca września. Czy Polak zastąpi Chińczyka?

Zhou podczas Grand Prix Włoch przerwał niemoc ekipy i kończąc rywalizację na dziesiątym miejscu wywalczył pierwszy od sześciu wyścigów punktów dla zespołu. Chińczyk nie mógł jednak uniknąć pytań dotyczących przyszłości.

Czytaj też: Fernando Alonso chce pobić kosmiczny rekord!

– Rozmawiamy o tym. Nie ma pośpiechu. Zespół i ja jesteśmy bardzo zadowoleni z pracy, którą wykonaliśmy do tej pory. Powiedzmy, że nie jest to łatwy debiutancki sezon. Z mojej strony jestem jednak całkiem zadowolony ze współpracy ze wszystkimi w ekipie. Nic nie jest jeszcze potwierdzone, ale mam nadzieję, że wkrótce otrzymam więcej informacji i wszystko załatwimy – mówił Zhou.

Kubica WEC
fot. Prema ORLEN Team

Zhou nie musi się wykazać

Szef Alfa Romeo F1 Team ORLEN: Fred Vasseur zaznaczył, że Chińczyk nie musi robić nic konkretnego, by zachować fotel. Wkrótce ma zapaść ostateczna decyzja.

– Nie chodzi o to, że musi coś zrobić przed podjęciem decyzji. To długi proces. Mamy z zespołem dobry sezon i Zhou wykonuje świetną pracę. Jednak tak jak mówiłem wcześniej i jak postanowiliśmy, podejmiemy decyzję do końca września. Musimy zachować spokój – komentował Vasseur.

– To nie tylko kwestia tempa. Jako nowicjusz masz wiele do nauczenia się w Formule 1. Jest wiele różnych procesów, których nie ma w Formule 2 i 3. Muszą odkryć ten świat. Zhou zrobił to doskonale. Bardzo dobrze współpracuje z zespołem. Jest zaangażowany i wkrótce nadejdzie czas na decyzja – zakończył.

Pewny miejsca w zespole jest Valtteri Bottas, który podpisał z ekipą wieloletni kontrakt.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News