Robert Kubica znowu na torze. Co tym razem robił Polak? [GALERIA]

Robert Kubica znowu na torze. Co tym razem robił Polak? [GALERIA]

Robert Kubica Alfa Romeo Racing ORLEN Testy Barcelona 2021 7

Podaj dalej

Robert Kubica nie ma w ostatnich dniach chwili wytchnienia i po zaliczeniu piątkowego treningu w GP Hiszpanii, spędził jeszcze dwa dni za kierownicą samochodu ekipy Alfa Romeo Racing ORLEN.

Czytaj też: Świetne i równe tempo zespołu Kubicy. Rosną nadzieje przed weekendem

We wtorek oraz środę kierowca ORLEN Team wraz z zespołem sprawdzał nowe osiemnastocalowe koła. Będą one używane w Formule 1 od sezonu 2022. Podczas dwudniowych jazd Kubica przejechał aż 240 okrążeń, co przekłada się na ponad trzy i pół wyścigu w Katalonii. Po zakończeniu jazd zespół skoncentrował się na przygotowaniach do GP Monako, a Polak do startu w serii European Le Mans Series. Już w ten weekend Kubica powalczy jako lider klasyfikacji sezonu w czterogodzinnym wyścigu na Red Bull Ringu.

To były dwa bardzo pracowite, ale owocne dni. Odkrywanie nowych funkcji samochodu zawsze jest interesujące. Zwłaszcza, że był to tak ważny element jak opony. To pierwsze kroki naszego zespołu z nowymi 18-calowymi oponami. Mamy wiele do nauczenia się. Przejechaliśmy sporo okrążeń i kilometrów. Otrzymaliśmy mnóstwo danych, dzięki którym wszyscy będą teraz bardzo zajęci – mówił Kubica.

To był trudne dwa dni. Przed piątkowym treningiem nie byłem przez długi czas w aucie. Jazda przez dwa dni na tak wymagającym torze była wyzwaniem. Szczęśliwie odnieśliśmy sukces – dodał.

Robert Kubica – Testy Hiszpania 2021

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News