Świetne i równe tempo zespołu Kubicy. Rosną nadzieje przed weekendem

Świetne i równe tempo zespołu Kubicy. Rosną nadzieje przed weekendem

Robert Kubica ELMS Red Bull Raing PKN ORLEN Team

Podaj dalej

Louis Deletraz zapewnił zespołowi WRT czwarte miejsce w drugiej czterogodzinnej sesji testowej na Red Bull Ringu. Zespoły szykują się do drugiej rundy European Le Mans Series.

Na torze nadal nie było zbyt ciepło. Termometry pokazywały od 12 do 15 stopni Celsjusza. Temperatura asfaltu wahała się między 21,2 i 22,8 stopni Celsjusza.

Najszybszy ponownie był Logan Sargeant z Racing Team Turkey, który popisał się czasem 1:22,066. Szwajcar w barwach ORLEN Team był wolniejszy od rywala o 0,317 sekundy. Stawka była na tyle wyrównana, że w jednej sekundzie zmieściło się dziewiętnastu zawodników.

Deletraz był również najbardziej zapracowanym kierowcą zespołu WRT i przejechał 36 okrążeń. Robert Kubica zaliczył 34 okrążenia i na najszybszym zegar zatrzymał się na 1:22,918. Yifei Ye zaliczył 25 okrążeń i popisał się czasem 1:22,494.

W stawce LMP3 najszybsi byli kierowcy DKR Engineering. „Trzynastka” Inter Europol Competition została sklasyfikowana na ósmym miejscu. Drugie auto polskiej ekipy znalazło się na piętnastym miejscu. Team Virage został sklasyfikowany na jedenastym miejscu. Mateusz Kaprzyk ponownie był najszybszym zawodnikiem w swojej ekipie.

ELMS – Wyniki Testy Sesja 2 – Red Bull Ring

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News