Robert Kubica punktuje mimo kolizji. Muller nie poddaje się.

Robert Kubica punktuje mimo kolizji. Muller nie poddaje się.

Robert Kubica punktuje mimo kolizji. Muller nie poddaje się.

Podaj dalej

Robert Kubica mimo kolizji tuż po starcie wyścigu DTM na Hockenheimring, trzeci raz w tym sezonie wywalczył punkty. Zespół ORLEN Team ART świetnie spisał się w trakcie neutralizacji. Wyścig wygrał Nico Muller, który zachowuje szansę na mistrzostwo.

Po starcie Nico Muller zaatakował Rene Rasta w pierwszym zakręcie i wskoczył na pozycję lidera. Z tyłu stawki doszło do kolizji w której brali udział Marco Wittmann, Harrison Newey i Robert Kubica. Zawodnik ORLEN Team jako jedyny z wymienionej trójki zdołał wrócić do rywalizacji, ale spadł na koniec stawki. Na tor wyjechał samochód bezpieczeństwa. Walkę wznowiono na szóstym okrążeniu. Po restarcie Robert Kubica znalazł się przed Mike’iem Rockenfellerem.

Na siódmym okrążeniu Robin Frijns jako pierwszy zjechał do boksów. Rene Rast powrócił na czoło wyścigu po ataku przed nawrotem na dziewiątym okrążeniu. Na trzynastym okrążeniu Muller próbował zrewanżować się Rastowi w tym samym miejscu. Doszło do niegroźnego kontaktu i Rast utrzymał prowadzenie. To samo mogliśmy oglądać okrążenie później.

Zacięta walka po zmianie opon

Muller zdecydował się na zjazd po nowe opony na siedemnastym okrążeniu i wyjechał na tor tuż przed Robinem Frijnsem. Okrążenie później w boksach pojawił się Rene Rast oraz Robert Kubica. Dłuższy pit stop lidera sezonu sprawił, że wyjechał tuż przed Mullerem. Zimne opony nie pomogły w walce i po pierwszych zakrętach spadł na czwarte miejsce. Z Frijnsem uporał się Green, który został wiceliderem wyścigu. Robert Kubica po sprawnym pit stopie wyjechał na tor na czternastej pozycji.

Czytaj też: Alfa Romeo Racing ORLEN będzie niezależnym zespołem

Na dwudziestym okrążeniu Rast wyprzedził Frijnsa i powrócił na wirtualne podium. Holender, który jako pierwszy zjechał do boksów musiał walczyć ze swoimi oponami i tracił kolejne pozycje. Liderujący Nico Muller powiększał przewagę nad resztą stawki i na 20 minut przed końcem miał ponad trzy sekundy przewagi. W walce o mistrzostwo Rastowi pomógł zespołowy kolega: Jaime Green i na szesnaście minut przed końcem Niemiec rozpoczął pogoń za Mullerem.

Dwanaście minut przed końcem Muller miał już za swoimi plecami Rasta. Robert Kubica odrobił straty i znalazł się tuż za Lucasem Auerem i Timo Glockiem. Rast wyprzedził Mullera na 28 okrążeniu jeszcze przed hamowaniem do nawrotu. Po tym, gdy Timo Glocka wyprzedzili kierowca ORLEN Team i Auer, na 29 okrążeniu Niemiec zamykający stawkę wypadł w żwirową pułapkę i na tor wyjechał samochód bezpieczeństwa. Część zawodników, w tym Robert Kubica, zdecydowała się zjechać po nowe ogumienie.

Fascynująca końcówka wyścigu

Safety Car opuścił tor na 31 okrążeniu. Po restarcie Robert Kubica w nawrocie zyskał pięć pozycji i z trzynastego miejsca awansował na ósme. Kilka zakrętów później zawodnik wspierany przez PKN ORLEN przestrzelił hamowanie i spadł na jedenaste miejsce. Chwilę później uporał się z Ferdinandem Habsburgiem i ponownie wskoczył do punktowanej dziesiątki.

Na trzy okrążenia przed końcem Muller wyprzedził Rasta na dojeździe do nawrotu. W tym samym miejscu Robert Kubica wyprzedził Philippa Enga i awansował na dziewiąte miejsce. Okrążenie później kierowca ORLEN Team wyprzedził Sheldona van der Linde i znalazł się na ósmej pozycji.

Linię mety jako pierwszy minął Nico Muller, który zachowuje szanse na mistrzostwo. Drugi był Rene Rast, a podium uzupełnił Jamie Green.

Za czołową trójką sklasyfikowano Loica Duvala, Mike’a Rockefellera i Joathana Aberdeina. Przed Robertem Kubicą znalazł się jeszcze Robin Frijns. Za kierowcą ORLEN TEAM znaleźli się m.in. Philipp Eng i Sheldon van der Linde.

W klasyfikacji sezonu Rene Rast ma trzynaście punktów przewagi nad Nico Mullerem. Cztery punkty Roberta Kubicy pozwoliły mu awansować na piętnaste miejsce. Kierowca ORLEN Team wyprzedził Fabio Scherera. Jutrzejsze kwalifikacje zaplanowano na 10:30. Wyścig rozpocznie się o 13:30.

Hockenheimring – Wyścig 1 – Wyniki

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News