Alfa Romeo Racing ORLEN będzie niezależnym zespołem

Alfa Romeo Racing ORLEN będzie niezależnym zespołem

Alfa Romeo Racing ORLEN będzie niezależnym zespołem

Podaj dalej

Frederic Vasseur, szef zespołu Alfa Romeo Racing ORLEN oraz Saubera, poinformował, że zespół pozostanie niezależny. W wywiadzie dla Auto Motor und Sport Francuz wyraźnie sprzeciwił się stwierdzeniom, że ekipa staje się drugim zespołem Ferrari.

Nie chcę krytykować modelu Haasa, ponieważ każdy ma swój projekt, strukturę i ograniczenia. Mamy swoją fabrykę, własny tunel aerodynamiczny i wiele rzeczy robimy sami. To nasze mocne strony i musimy je optymalnie wykorzystywać. Dalej będziemy to robić – mówił Vasseur.

Czytaj też: Arabska noc niczym z bajki w Formule 1 2021

W DNA zespołu jest niezależność. Przy nowych regulaminach niezwykle ważne będzie samodzielne stworzenie pewnych części, ponieważ będzie to miało mniejszy wpływ na budżet. Mamy odpowiednie struktury w naszej ekipie – dodał.

Vasseur przyznał także, że pandemia koronawirusa najmocniej szkodzi zespołom takim jak Alfa Romeo Racing ORLEN i Haas. Na pytanie, czy zespół poświęci sezon 2021, by lepiej przygotować się na kolejny, odpowiedział: – Wszyscy zrobią to samo. Wszyscy będą chcieli jak najszybciej rozpocząć przygotowania do 2022 roku. Nikt nie może sobie pozwolić na rozpoczęcie nowej ery z tyłu stawki.

– Moim największym zmartwieniem nie jest limit budżetu, ponieważ i tak jesteśmy poniżej. Jeśli kryzys związany z koronawirusem będzie nadal trwał, bardzo ważne będzie utrzymanie jakichkolwiek dochodów – zakończył.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News