Robert Kubica po treningu w Zandvoort. Kolejne auto wylądowało w bandzie

Robert Kubica po treningu w Zandvoort. Kolejne auto wylądowało w bandzie

Carlos Sainz Ferrari GP Holandii F1 2021

Podaj dalej

Robert Kubica, którego czeka niezwykle ciężkie zadanie w Zandvoort, ma za sobą pierwszy trening przed GP Holandii. Trzeciej sesji weekendu do najlepszych nie zapisze Carlos Sainz, który rozbił Ferrari.

Kolejna sesja z czerwoną flagą

Kierowca Alfa Romeo Racing ORLEN od pierwszej sekundy jazd wziął się do pracy i jako pierwszy wyjechał na tor. Wyjazd na początku sesji opłacił się, ponieważ w dwudziestej minucie Ferrari w trzecim zakręcie rozbił Carlos Sainz. Na torze wywieszono czerwoną flagę. Chwilę wcześniej bliski rozbicia Aston Martina był Sebastian Vettel.

Robert Kubica poznając tor uzyskał czas 1:15,007, co dawało mu siedemnaste miejsce. Na czele znajdował się broniący barw Alpine Fernando Alonso. Hiszpan miał za sobą Charlesa Leclerca (+0,063) oraz Sergio Pereza (+0,161). Czołowa piątkę uzupełniali Lando Norris z McLarena oraz sprawca czerwonej flagi: Carlos Sainz. Drugi kierowca Alfa Romeo Racing ORLEN: Antonio Giovinazzi znajdował się na siódmej pozycji.

Osiem minut drugiej tercji jazd

Przerwa w jazdach trwała dwanaście minut. Poza usunięciem samochodu konieczna była naprawa bariery. Po czterdziestu minutach jazd na czele znajdował się Max Verstappen. Holender jako jedyny przełamał granicę 1:11. Drugi był Lando Norris z McLarena, a trzeci Valtteri Bottas z Mercedesa.

Robert Kubica poprawił się na 1:13,633 i zamykał stawkę kierowców. Polak cały czas był w kontakcie z inżynierem i dopytywał o szczegóły dotyczące jazdy oraz przycisków na kierownicy, by być jeszcze szybszym. Drugi kierowca Alfa Romeo Racing ORLEN: Antonio Giovinazzi był dziesiąty.

Symulacja kwalifikacji

Po przeprowadzeniu przez wszystkich kierowców symulacji kwalifikacji sesję do swojego CV dopisał Max Verstappen. Holender jako jedyny przełamał granicę 1:10 i popisał się czasem 1:09,623. Za plecami kierowcy Red Bulla znalazł się duet Mercedesa. Valtteri Bottas stracił ponad pół sekundy, a Lewis Hamilton blisko 0,8 sekundy. Czwarty był Sergio Pereaz, a piąty Fernando Alonso.

Robert Kubica ustanawiając osobiste rekordy w pierwszych dwóch sektorach uzyskał czas 1:12,162. Kierowca Alfa Romeo Racing ORLEN został sklasyfikowany na dziewiętnastej pozycji. Polak okazał się szybszy od Micka Schumachera. Antonio Giovinazzi wywalczył piętnaste miejsce.

Kwalifikacje zaplanowano na 15:00.

GP Holandii – Trening 3 – Wyniki

Przeczytaj również