Rast wykonał pierwszy krok. Kubica tuż za czołową dziesiątką

Rast wykonał pierwszy krok. Kubica tuż za czołową dziesiątką

Rast wykonał pierwszy krok. Kubica tuż za czołową dziesiątką

Podaj dalej

Rene Rast wykonał pierwszy krok w finałowej batalii o mistrzostwo DTM i wywalczył pole position do sobotniego wyścigu na Hockenheimring. Robert Kubica ruszy do rywalizacji z jedenastego pola.

Na torze mimo słońca było dość chłodno i temperatura powietrza wynosiła zaledwie sześć stopni Celsjusza. W tych warunkach niezwykle ważne było odpowiednie dogrzanie opon. W pierwszej turze jazd najlepiej spisał się Rast, który poprawiając rekordy w każdym sektorze zszedł do 1:28,434. Kolejne okrążenie rozpoczął od rekordu w pierwszym sektorze, ale nie poprawił swojego rezultatu. Równe pół sekundy do Niemca tracili Jamie Green i Nico Muller. Robert Kubica uzyskał czas 1:29,300 i znajdował się na dziewiątym miejscu. Kierowca ORLEN Team był drugi wśród użytkowników BMW. Lepszy był jedynie Jonathan Aberdein.

Po zmianie opon świetnie zaprezentował się Nico Muller. Po rekordach w dwóch pierwszych sektorach, w trzecim uzyskał najlepszy osobisty czas i zbliżył się do Rasta na 0,019 sekundy. Niemiec nie pozostał jednak dłużny. Rekordy w dwóch pierwszych sektorach pozwoliły mu powiększyć przewagę do 0,048 sekundy, które przesądziły o pole position.

Czytaj też: Puchar świata juniorów dla Macieja Giemzy. Sukces zawodnika ORLEN Team

Trzeci czas wywalczył najlepszy kierowca BMW: Jonathan Aberdein, który stracił 0,486 sekundy, a czwarty był Jamie Green (+0,524). Z trzeciego rzędu wyścig rozpoczną Sheldon van der Linde (+0,621) oraz Philipp Eng (+0,682), a z czwartego Loic Duval (+0,713) i Robin Frijns (+0,732). Robert Kubica pod koniec kwalifikacji nie poprawił swojego rezultatu z pierwszej części jazd i został sklasyfikowany na jedenastym miejscu. Wyścig rozpocznie się o 13:30.

Hockenheimring – Kwalifikacje – Wyniki

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News