Puchar świata juniorów dla Macieja Giemzy. Sukces zawodnika ORLEN Team

Puchar świata juniorów dla Macieja Giemzy. Sukces zawodnika ORLEN Team

Puchar świata juniorów dla Macieja Giemzy. Sukces zawodnika ORLEN Team

Podaj dalej

Maciej Giemza, który na sobotnich trasach Baja Portalegre miał jedynie 79 kilometrów na odrobienie strat poniesionych w piątek, wywalczył Puchar Świata juniorów w rajdach baja.

Polak według pierwotnego planu miał podobnie jak pozostali motocykliści zaliczyć mierzący ponad 300 kilometrów odcinek. Organizatorzy byli zmuszeni jednak do odwołania próby. Po ulewnych deszczach w zastępstwie przygotowano 79-kilometrowy oes Crato – Ponte Sor. Cały rajd liczył więc blisko 160 kilometrów.

Na odcinku Giemza uzyskał jedenasty czas, co pozwoliło mu awansować na czternaste miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu. W stawce Pucharu Świata motocyklista ORLEN Team zakończył zmagania na czwartym miejscu. Było to za mało, by wywalczyć główne trofeum, które zgarnął najszybszy na portugalskich trasach: Sebastian Buhler. Niemiec o ponad minutę pokonał zespołowego kolegę: Joaquima Rodrigueza i o ponad pięć minut Bruno Santosa.

Czytaj też: Wzloty i upadki Macieja Giemzy na Baja Portalegre

Zawodnik wspierany przez PKN ORLEN wywalczył jednak Puchar Świata juniorów. Na Baja Portalegre najgroźniejszego rywala pokonał o blisko cztery minuty. Konrad Dąbrowski zakończył rywalizację na 36 miejscu, szóstym w stawce Pucharu Świata.

W klasyfikacji samochodów rajd wygrali Bernhard ten Brinke i Tom Colsoul. Załoga Toyoty pokonała duet de Mevius/Wydaeghe o ponad minutę. Najlepsi z Polaków: Aron Domżała i Maciej Marton znaleźli się tuż za podium i wygrali zmagania w klasie T4. Podobnie jak u motocyklistów sobotnią trasę skrócono do jednego 79-kilometrowego oesu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News