Rajd Wysp Kanaryjskich rozstrzygnie o mistrzostwach Europy. Spa Rally odwołane

Rajd Wysp Kanaryjskich, który odbędzie się w ostatni weekend listopada, zakończy batalie o tytuły mistrzów Europy. Z powodu pandemii koronawirusa odwołano Spa Rally.

Rajd Wysp Kanaryjskich rozstrzygnie o mistrzostwach Europy. Spa Rally odwołane
Podaj dalej

Burmistrz Spa: Sophie Delettre i gubernator prowincji Liege: Herve Jamar uzgodnili, że mimo szeroko zakrojonych działań organizacja rajdu w obecnym kontekście COVID-19 jest nieuzasadniona. Decyzja jest następstwem oceny sytuacji zdrowotnej w Belgii i możliwości wdrożenia wszystkich niezbędnych środków bezpieczeństwa.

Pomimo doskonałej pracy i całego profesjonalizmu DG Sport poczułam się zmuszona, by poprosić o odwołanie Spa Rally. Kryzys zdrowotny, którego obecnie doświadczamy, wraz z niebezpieczeństwami, jakie ze sobą niesie, skłania mnie od zachowania wyjątkowej ostrożności. Jestem głęboko zasmucona tą sytuacją, która wpływa na wszystkie nasze działania. Turystyka, kultura i sporty motorowe są częścią DNA Spa. Mam wielką nadzieję, że po drugiej fali epidemii będziemy mogli spokojne wrócić do naszego życia – mówiła Delettre.

Z wielkim rozczarowaniem jesteśmy zmuszeni, podobnie jak w marcu ubiegłego roku, przełożyć spa Rally. Dołożyliśmy wszelkich starań, by to była spektakularna edycja i chciałem skorzystać z okazji, by pozdrowić nasz zespół. Pragnę również podziękować miastu Spa oraz innym gminom i organizacjom za wsparcie i zaufanie. Teraz pozostaje nam tylko przetrwać ten trudny rok, zachowując całą naszą energię, by zaoferować jeszcze bardziej kuszącą imprezę w 2021 roku – dodał Christian Jupsin, organizator rajdu.

Stanowimy jedność z DG Sport i zgadzamy się, że nie ma innego wyjścia niż odwołanie Spa Rally. Christian Jupsin i jego zespół zrobili wszystko, co w ich mocy. Zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich muszą pozostać priorytetem. Choć czujemy rozczarowanie i trudności, jakie ta decyzja powoduje, musimy zastanowić się, co zostało osiągnięte w 2020 roku. Kalendarz objął pięć imprez w tych trudnych i bezprecedensowych czasach. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy umożliwili nam to – zakończył koordynator FIA ERC: Jean-Baptiste Ley.

Rajd Wysp Kanaryjskich z blisko setką załóg

Organizatorzy hiszpańskiego rajdu zaprezentowali oficjalną listę zgłoszeń, na której znalazło się blisko sto załóg.

Czytaj też: M-Sport Fiesta Rally3 ujrzał światło dzienne. Nowe dzieło M-Sport Polska [VIDEO]

Jedynkę od organizatorów otrzymał Aleksiej Łukjaniuk do którego na prawy fotel wraca Aleksiej Arnautov. Rosjanie skorzystają z Citroena C3 R5. Dwójkę otrzymał Oliver Solberg w Polo R5, a trójkę Greroire Munsert w Huindaiu i20 R5. Na swojego Citroen C3 R5 czwórkę naklei lokalny faworyt: Efren Llarena.

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk w Skodzie Fabii Rally2 Evo otrzymali ósmy numer startowy. Przed duetem ORLEN Team ustawiono Cragia Breena (i20), Erika Caisa (Fiesta MKII) oraz Andreasa Mikkelsena (Fabia Rally2 Evo). W stawce juniorów polski duet powalczy z siedmioma załogami.

Biało-czerwonych barw na hiszpańskiej wyspie będą bronić także Dariusz Poloński i Łukasz Sitek oraz Łukasz Lewandowski i Piotr Białowąs. Pierwszy z duetów powalczy w klasie ERC2 na pokładzie Abartha 124 RGT. Drugi skorzysta z Peugeota 208 R2 w ERC3.

Lista Zgłoszeń 1
Lista Zgłoszeń 2

Przeczytaj również