Rajd Monte Carlo: Otwarcie dla Tanaka

Rajd Monte Carlo: Otwarcie dla Tanaka

Podaj dalej

Ott Tanak po dwóch oesowych triumfach zakończył pierwszy dzień Rajdu Monte Carlo jako lider klasyfikacji generalnej.

Estończyk po przejechaniu ponad 40 kilometrów ma 3,3 sekundy przewagi nad Kalle Rovanperą. Najmłodszy w stawce WRC ma za sobą zespołowego kolegę Elfyna Evansa (+8,5) oraz Thierry’ego Neuville’a (+16,0). Czołową piątkę zamyka Sebastien Ogier (+16,9).

Na drugim oesie dnia było mokro, a w niektórych partiach pozostały resztki lodu. Oes rozpoczął się z ponad 20-minutowym opóźnieniem. Na trasie Saint-Maurice – Saint-Bonnet Tanak był o 0,3 sekundy lepszy od Rovanpery i o pięć sekund szybszy od Evansa. Za czołową trójką sklasyfikowano Thierry’ego Neuville’a (+12,1), Sebastiena Ogiera (+13,3) oraz Pierre’a-Louis’a Loubeta (+16,2). Siódmy był Dani Sordo (+23,9).

Mówią po drugim oesie

Ott Tanak:Na starcie dwa razy zgasł silnik i straciłem kilka sekund. Poza tym to był czysty oes.

Kale Rovanpera:Byłem zaskoczony jak dobre miałem wyczucie, notatki i wszystko inne. Szpiedzy wykonali dobrą pracę, więc musimy kontynuować w ten sposób.

Elfyn Evans:Na początku było bardzo trudno. Było sporo oblodzonych partii. Długo staliśmy na starcie i zaczynaliśmy z zerową przyczepnością. Zajęło trochę czasu zanim dogrzaliśmy opony, by mieć jakiekolwiek wyczucie.

Sebastien Ogier:Znowu byłem zbyt ostrożny. Wieczorem przyjrzymy się temu. Jestem pewien, że zespół będzie w stanie coś zrobić.

Dani Sordo:W samochodzie pojawił się dziwny hałas. Nigdy nie słyszałem czegoś takiego. Nie jechałem zbyt dobrze, ale przed tym oesem miałem dobre wyczucie. Spróbujemy to naprawić na jutro.

Pierre-Louis Loubet:Na koniec wydaje mi się, że miękka opona byłaby lepsza. W porównaniu z pierwszym oesem możemy być zadowoleni.

Klasyfikacja generalna po OS2

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News