Prema ORLEN Team z awansem. Uciekli przed deszczem

Prema ORLEN Team z awansem. Uciekli przed deszczem

Prema ORLEN Team z awansem. Uciekli przed deszczem

Podaj dalej

Zespół Roberta Kubicy: Prema ORLEN Team zapewnił sobie udział w sesji hyperpole po pierwszej części kwalifikacji przed 24h Le Mans. Zawodnicy mieli szansę na uzyskanie najlepszych wyników na początku jazd.

Uciec przed deszczem

Przed startem godzinnej sesji nad torem pojawiły się ciemne chmury. Zespoły i kierowcy zdawali sobie sprawę, że w każdej chwili może pojawić się deszcz i walka o awans do sesji hyperpole trwała od pierwszych sekund jazd.

Zgodnie z regulaminem premiowane awansem było sześć pierwszych miejsc w każdej z klas. W praktyce oznaczało to, że wszystkie pięć ekip hypercar miało zapewniony awans i mogły potraktować sesję jak trening. Najlepszym czasem popisał się Jose Maria Lopez, który prowadził Toyotę z numerem 7. 0,108 sekundy stracił Romain Dumas prowadzący Glickenhausa z numerem 708. Za jego plecami sklasyfikowano zespołowego kolegę: Francka Mailleuxa i broniącego barw Alpine Nicolasa Lappiere’a.

Czytaj też: Robert Kubica znów zachwyca. Le Mans nie ma przed nim tajemnic

Prema ORLEN Team z awansem

W barwach ekipy sposorowanej przez PKN ORLEN o awans do dalszej części kwalifikacji walczył Louis Deletraz. Szwajcar zaliczył trzy wyjazdy na tor. Za pierwszym razem przejechał cztery okrążenia, a na najlepszym zatrzymał stoper na rezultacie 3:31,403. W drugim, liczącym trzy okrążenia wyjeździe zszedł do czasu 3:30,651. Za trzecim razem nie zdołał poprawić czasu, a nad torem zaczął padać deszcz. Oznaczał to, że nikt nie bezie w stanie poprawić swoich rezultatów.

Szwajcar zapewnił zespołowi szóste, ostatnie premiowane awansem miejsce w stawce LMP2. Najlepszy okazał się Robin Frijns z ekipy WRT. Za nim sklasyfikowano ekipę JOTA, Realteam by WRT oraz dwa auta United Autosports USA. Deletraz stracił do najlepszego 0,753 sekundy. Siódmy Charles Milesi z Richard Mille Racing stracił do kierowcy Prema ORLEN Team ponad 0,7 sekundy.

Inni też walczyli

Intereuropol Competition z numerem 34 wywalczył piętnaste pole startowe w LMP2. Drugie auto zostało sklasyfikowane na 24 miejscu. W LMGTE Pro z dalszymi jazdami pożegnała się ekipa Riley Motorsports. Na czele znalazło się Porsche z numerem 92. W LMGTE Am awans wywalczył zespoły Northwest AMR, Kessel racing, AF Corse, Iron Dames, Dempsey – Proton Racing i drugie auto AF Corse.

24h Le Mans – Kwalifikacje – Wyniki

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News