Pozostał jeden dzień walki! To prawdziwa przeprawa!

Załoga ORLEN Rally Team walczy w niezwykle trudnym Rajdzie Akropolu, który jak co roku sprawia wiele problemów zawodnikom. Wymagające odcinki specjalne niszczą samochody, powodując, że często o dotarciu do mety decyduje przypadek. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak starali się unikać błędów, jednocześnie utrzymując bardzo wysokie tempo. Pomimo trudności są wiceliderami WRC2 Challenger dla załóg prywatnych, zajmując jednocześnie szóste miejsce w kategorii WRC2.

Pozostał jeden dzień walki! To prawdziwa przeprawa!
Podaj dalej

Ten artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z ORLEN.

Kajetanowicz walczy do końca

Kajetanowicz i Szczepaniak od początku rajdu pokazywali tempo, które pozwalało im na walkę o podium w swojej kategorii. Niestety dwukrotnie przebita opona oraz pechowy przejazd przez wodę, która zalała filtr powietrza, zepchnęły polską załogę na szóste miejsce. Reprezentanci ORLEN Rally Team walczą z załogami fabrycznymi, wśród prywatnych zajmując drugą pozycję. Do końca rywalizacji pozostały jednak jeszcze trzy odcinki specjalne, na których w dalszym ciągu wiele może się zdarzyć. Polacy z pewnością nie odpuszczą.

– Kolejny dzień za nami. Sobotni etap przyniósł nam wiele zwrotów akcji. Mieliśmy trochę trudności, ale kiedy ich nie było, nie popełnialiśmy błędów i trzymaliśmy przyzwoite tempo. Mieliśmy nawet szansę na walkę o podium, natomiast przebita opona, później zalany silnik i filtr powietrza po przejeździe przez water splash trochę nam to uniemożliwiły. Nie poddajemy się, walczymy do końca. Jutro niedziela, więc damy z siebie wszystko, bo kochamy rajdy, kochamy się ścigać i nawet najtrudniejsze warunki nie są nam straszne – powiedział Kajetan Kajetanowicz, reprezentant ORLEN Rally Team.

Finałowy etap rozpocznie OS 13 Tarzan (23,37 km), po którym zostaną rozegrane dwa przejazdy skróconej do 9 kilometrów próby Grammeni. Drugi z nich będzie dodatkowo punktowanym Power Stagem.

Rajd Akropolu 2023 – WRC2 po OS12

1. Mikkelsen/Eriksen (Norwegia, Škoda Fabia RS Rally2) 2:38:31,6 s
2. Greensmith/Andersson (Wielka Brytania/Szwecja, Škoda Fabia RS Rally2) +0,4 s
3. Rossel/Dunand (Francja, Citroën C3 Rally2) +1:05,2 s
4. Munster/Louka (Luksemburg/Belgia, Ford Fiesta Rally2) +1:41,6 s
5. Fourmaux/Coria (Francja, Ford Fiesta Rally2) +2:07,2 s
6. Kajetanowicz/Szczepaniak (Polska, Škoda Fabia RS Rally2) +2:15,1 s
7. Joona/Shemeikka (Finlandia, Škoda Fabia RS Rally2) +2:36,6 s
8. Cachón/Jandrín (Hiszpania, Citroën C3 Rally2) +5:16,6 s
9. Virves/Drew (Estonia/Wielka Brytania, Ford Fiesta Rally2) +5:41,9 s
10. Prokop/Ernst (Czechy, Ford Fiesta Rally2) +5:47,7 s

Przeczytaj również