Polskie zespoły, samochody i kierowcy. Kto pojedzie w Barcelonie?

Polskie zespoły, samochody i kierowcy. Kto pojedzie w Barcelonie?

Robert Kubica IMSA Daytona 24

Podaj dalej

Już w przyszłym tygodniu czekają nas pierwsze emocje związane z European Le Mans Series, które w tym roku będzie obfitować w polskie akcenty.

Na liście zgłoszeń pierwszej rundy sezonu znalazło się miejsce dla 42 załóg. W najmocniejszej klasie LMP2 kibice będą mogli oglądać rywalizację szesnastu ekip. Zgodnie z zapowiedziami barw zespołu WRT będzie bronił Robert Kubica. Kierowca ORLEN Team będzie towarzyszył Louisowi Deletrazowi i Ye Yifei’owi.

Rywalami Polaka będą m.in. Pietro Fittipaldi, wnuk dwukrotnego mistrza świata F1 oraz Manuel Maldonado, kuzyn byłego kierowcy F1: Pastora.

Polskie emocje w LMP3

Również w klasie LMP3 zgłoszono szesnaście pojazdów, z czego aż trzy należą do polskich ekip. Inter Europol Competition, który już na dobre zadomowił się w serii wystawi dwa auta. Na liście zgłoszeń nie podano jeszcze jednak pełnego składu ekipy. Wiadomo, że pierwsze auto poprowadzą Martin Hippe i Ugo de Wilde. Drugi polski zespół: Team Virage podstawi auto dla Roda Hodesa, Garetta Grista i Charlesa Crewsa.

W barwach włoskiego Eurointernational zaprezentuje się Mateusz Kaprzyk, który będzie partnerem Andrei Dromedariego.

Listę uzupełnia dziewięć aut klasy GT oraz jeden innowacyjny pojazd. W specjalnie przygotowanej Orece pojedzie trzech niepełnosprawnych zawodników: Takuma Aoki, Nigel Bailey i Pierre Sancinena.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News