Polak powalczy w kultowej serii! Tu rodzili się mistrzowie!

Po dwóch miesiącach przerwy włoska F4 powraca do ścigania. W najbliższy weekend kierowcy będą rywalizować na torze Mugello, gdzie Kacper Sztuka postara się utrzymać swoją wysoką formę z ostatnich wyścigów.

Polak powalczy w kultowej serii! Tu rodzili się mistrzowie!
Podaj dalej

Ten artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z ORLEN.

Sztuka walczy we Włoszech

Obecny sezon nieuchronnie zbliża się do końca. W Italian F4 Championship pozostały do rozegrania już tylko dwie rundy, a najbliższa zostanie rozegrana w Toskanii, gdzie położony jest malowniczy tor Mugello.

Kacper Sztuka postara się powtórzyć znakomite wyniki, jakie osiągnął w ostatnim czasie. Przed wakacyjną przerwą włoskiego czempionatu całkowicie zdominował rywalizację na Paul Ricard, gdzie wygrał wszystkie 3 wyścigi. Później potwierdził swoją formę na Monzie, gdzie dwa tygodnie temu w mistrzostwach Euro 4 również odniósł triumf pierwszym biegu i zdobył podwójne pole position w kwalifikacjach.

Większość kierowców włoskiej F4 już miała okazję ścigać się na Mugello w tym roku. W Euro 4 Championship Polak pokazał się tam z dobrej strony, stając dwukrotnie na podium. Tempo było wtedy na zwycięstwo, dlatego lekki niedosyt z tamtej rundy stanowi dużą motywację dla kierowcy US Racing na nadchodzący weekend.

Mówi przed startem

– Mugello to jeden z moich ulubionych torów. Jazda po długich, szybkich łukach sprawia ogrom frajdy w bolidach jednomiejscowych, a ten obiekt charakteryzuje się wyłącznie takimi zakrętami. Dlatego nie mogę się już doczekać wyjazdu z garażu podczas treningów. To będzie również okazja do rewanżu za poprzednią wizytę, gdzie do zwycięstwa zabrakło niewiele. Wiem, że wspólnie z zespołem US Racing postaramy się perfekcyjnie przygotować samochód i wycisnąć z niego wszystko, co się da, bo konkurencja nie śpi. Dziękuję za wsparcie partnerów PKN ORLEN, Extral Aluminium, Akademia ORLEN Team, Tenutado oraz Drew-Lech, a wszystkich kibiców zapraszam na transmisje do Viaplay Sport! – zapowiedział swój start Kacper Sztuka.

Przeczytaj również