Nawet ta marka decyduje się na elektryka! Koniec perfekcyjnego boxera

Nawet ta marka decyduje się na elektryka! Koniec perfekcyjnego boxera

Subaru Solterra EV

Podaj dalej

Subaru znane ze świetnie brzmiących silników typu boxer straci swój największy atut i stworzy pierwszego w swojej gamie elektryka. Czy będzie on równie popularny jak Impreza, Forester, Legacy czy XV?

Pierwszym elektrycznym modelem w gamie japońskiego producenta będzie Solterra. Auto pojawi się na rynkach USA, Kanady, Japonii oraz Europy. W sprzedaży będzie dostępne już w przyszłym roku. Spekuluje się, że może stanowić bazę dla budowy auta rallycrossowego do nowej kategorii Nitro. W niej będą startować jedynie elektryczne pojazdy.

Elektryczny SUV zbudowany zostanie na całkowicie nowej platformie e-Subaru, która powstała w Tokio. Nazwa, która ma nawiązywać do słońca i ziemi, ma podkreślić wieloletnie zdolności Subaru w terenowej jeździe. Dodatkowo ma pokazać przyjazne zaangażowanie dla środowiska.

Samochód będzie napędzany na cztery koła i powstanie na płycie podłogowej Toyoty. Producent nie ujawnia na razie szczegółowych danych technicznych. Spekuluje się, że ma być najlepsze w swoim segmencie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News