Nadchodzą elektryczne rajdówki. Opel ma za sobą udane symulacje

Nadchodzą elektryczne rajdówki. Opel ma za sobą udane symulacje

Nadchodzą elektryczne rajdówki. Opel ma za sobą udane symulacje

Podaj dalej

Opel Motorsport, który w tym roku miał uruchomić rajdowy puchar elektrycznej Corsy ma za sobą symulacje rund mistrzostw Niemiec, które okazały się sporym sukcesem. Czy nadchodzi era elektrycznych rajdów?

Opel Corsa-e Rally to pierwszy całkowicie elektryczny samochód rajdowy. W przyszłym roku marka uruchomi ADAC Opel e-Rally Cup, który miał ruszyć w tym sezonie, ale pandemia koronawirusa wymusiła zmianę planów.

Czytaj też: Tak wygląda przyszłość rajdów. Paddon pokazał elektryczną Konę [VIDEO]

W zeszłym tygodniu marka zaprosiła do testów Marijana Griebela, Horsta Rottera i legendę wyścigów: Volkera Strycka, który w 1984 roku został pierwszym w historii mistrzem DTM. Zespół wykorzystał cztery Corsy-e, które napędzane są silnikiem o mocy 136 KM. Łącznie przejechano 1500 kilometrów.

Podczas trzydniowych jazd ekipa zasymulowała dwie pełne rundy rajdowych mistrzostw Niemiec. W symulacji sprawdzano zachowanie auta na odcinkach specjalnych oraz dojazdówkach. Zaplanowano również strefy serwisowe. Skoncentrowano się na pracy i czasie ładowania akumulatorów oraz na zarządzaniu ich temperaturą. Dostrojono również oprogramowanie. Ponadto odbyto testy wytrzymałościowe, by sprawdzić stabilność wszystkich komponentów.

To były skuteczne i udane testy. Zyskaliśmy ważne dane i wiedzę, którą wykorzystamy w dalszych przygotowaniach do pucharu w 2021 roku. Niestety, z powodu pandemii koronawirusa, odwołano kilka rajdów, które mieliśmy zaliczyć jako test. To sprawiło, że nasza symulacja stała się jeszcze ważniejsza. Nowy Opel Corsa-e Rally jest gotowy do rywalizacji – mówił Jorg Schrott, dyrektor Opel Motorsport.

W sezonie 2021 ma odbyć się osiem rund pucharu. Przed właściwą rywalizacją zaplanowany jest również rajd testowy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News