Mistrz świata zasili szeregi Williamsa

Mistrz świata zasili szeregi Williamsa

Podaj dalej

21 lat po pierwszym podpisaniu kontraktu z zespołem do ekipy Williamsa powróci były mistrz świata F1, który zajmie się doradztwem.

Jak poinformował zespół w roli starszego doradcy niezwykle cenne będzie ponad 30-letnie doświadczenie w sportach motorowych, by udzielać rad i wskazówek dla ekipy z Grove. Ma również pomóc w rozwoju młodych kierowców. Nowy nabytek ekipy pojawi się na kilku wyścigach, a także weźmie udział w wybranych akcjach promocyjnych ekipy.

Czytaj też: Polski zespół powalczy w mistrzostwach świata!

Nowym członkiem Williamsa został Jenson Button, który bronił barw ekipy w sezonie 2000. W 2009 roku w barwach BrawnGP wywalczył jedyny w karierze tytuł mistrza świata F1. W 2011 roku z McLarenem był wicemistrzem, a w 2004 roku w barwach Hondy był trzeci.

Cieszę się, że kolejny raz mogę poinformować, że podpisałem kontrakt z Williamsem. Gdy miałem 19 lat był to moment, który zmienił moje życie. Mimo że minęło ponad 20 lat czuję się jakbym nigdy nie opuścił zespołu. Sir Frank Williams wierzył we mnie i zawsze będę mu za to wdzięczny. Jestem niesamowicie podekscytowany możliwością powrotu i pomocy zespołowi. Przed nami wiele ciężkiej pracy, ale nie mam wątpliwości, że przyszłość zespołu rysuje się w niesamowicie jasnych barwach. Nie mogę się doczekać początku pracy – komentował Button.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News