Polski zespół powalczy w mistrzostwach świata!

Polski zespół powalczy w mistrzostwach świata!

Podaj dalej

Organizatorzy mistrzostw świata w wyścigach długodystansowych (FIA WEC) zaprezentowali listę zgłoszeń na najbliższy sezon. Wśród 33 zgłoszeń znalazło się jedno z Polski.

W najmocniejszej klasie hipersamochodów powalczy pięć ekip. Toyota zgłosiła dwie załogi modelów GR010 – Hybrid. Dwa auta wystawi także amerykański Glickenhaus Racing, który podstawi model 007 LMH. Stawkę kompletuje jedno auto Alpine ELF Matmut. Zespół skorzysta z modelu A480-Gibson.

W klasie LMP2 znalazło się jedenaście ekip. W niej wystąpi polski zespół: Inter Europol Competition, która skorzysta z Oreci 07 – Gibson. Za kierownicą będą się zmieniać Jakub Śmiechowski, Renger van der Zande i Alex Brundle. Na liście pojawił się również zespół High Class Racing, który podczas najbliższych weekendów razem z Robertem Kubicą zaliczy 24-godzinny wyścig Daytona.

W LMGTE Pro zgłoszono dwa zespoły, które wystawią po dwa auta. Przez cały sezon będziemy emocjonować się pojedynkiem Ferrari z AF Corse oraz Porsche. W LMGTE Am znalazło się miejsce dla trzynastu ekip.

Lista Zgłoszeń

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News