Mercedes i Michelin nie przestają zachwycać. Kolejny rekord [Video]

Mercedes i Michelin nie przestają zachwycać. Kolejny rekord [Video]

Podaj dalej

Jesień 2020 okazuje się niezwykle udana dla Mercedesa i Michelina. Obie marki ustanowiły kolejne rekordy kultowej Północnej Pętli toru Nurburgring. Tym razem zrobiono to w „luksusowy” sposób.

Mercedes i Michelin postanowili zmierzyć się z czasem ustanowionym przez Porsche. Model Panamera Turbo, który również był wyposażony w opony Michelin Pilot Sport Cup 2, w lipcu tego roku uzyskał czas 7:29,81 na pętli mierzącej 20,832 km. Rezultat ten był rekordem wśród samochodów luksusowych. O tym rekordzie przeczytacie tutaj. Co ciekawsze Mercedes stanął do walki o odzyskanie swojego rezultatu. W lipcu Porsche pobiło czas z jesieni 2018, gdy GT 63 S 4Matic uzyskało czas 7:25,41 na dystansie 20,6 km. Porsche okazało się lepsze o 0,4 sekundy.

Do GT 63 S 4 Matic postanowiono więc wprowadzić pewne dozwolone dla aut luksusowych modyfikacje. Model napędzany był silnikiem o mocy 639 KM. Perfekcyjne właściwości jezdne zapewnił system zmiennego napędu na cztery koła, aktywny układ kierowniczy tylnej osi oraz elektronicznie sterowany mechanizm różnicowy. Zastosowano również dostępny dla klientów w opcjonalnej wersji pakiet aerodynamiczny. O perfekcyjną trakcję oraz przyczepność zadbał Michelin dostarczając opony Pilot Sport Cup 2.

Nowe rekordy toru wynoszą 7:27,8 dla pętli mierzącej 20,832 km i 7:23,009 dla wersji o długości 20,6 km.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News