Marczyk zalicza perfekcyjny start! Inni tylko wdychali jego kurz!

Marczyk zalicza perfekcyjny start! Inni tylko wdychali jego kurz!

Marczyk zalicza perfekcyjny start! Inni tylko wdychali jego kurz!

Podaj dalej

Mikołaj Marczyk, który od dziś zaczyna batalię na trasach Rajdu Estonii, rundy mistrzostw świata, perfekcyjnie rozpoczął jazdy. Kierowca ORLEN Team był najszybszy w stawce WRC2 na odcinku testowym.

Lappi na czele

Zawodnicy mieli rano do dyspozycji mierzący 6,23 km odcinek Abissaare. Najlepszy w całej stawce był Eapekka Lappi, który za kierownicą Toyoty GR Yaris Rally1 aż pięciokrotnie pojawiał się na trasie. Najlepszy rezultat uzyskał w ostatnim przejeździe. Kibice pięć razy oglądali też drugiego Thierry’ego Neuville’a. Belg był wolniejszy od Fina o 0,7 sekundy.

Trzecim czasem popisał się Kalle Rovanpera (+1,1). Lier mistrzostw świata zostawił za sobą Ott Tanaka (+1,7), Elfyna Evansa (+2,3) oraz Olivera Solberga (+2,8). Najszybszy z obozu M-Sportu: Craig Breen (+3,4)) był siódmy. Na ósmej pozycji sklasyfikowano Takamoto Katsutę, który na swoim czwartym przejeździe dachował Yarisem Rally1. Załodze nic się nie stało.

Czytaj też: Rajd Estonii z ORLEN Team! Marczyk jedzie walczyć wśród juniorów!

Marczyk najlepszy w WRC2

Ze świetnej strony na odcinku testowym pokazał się Mikołaj Marczyk. Kierowca pilotowany przez Szymona Gospodarczyka dwa razy pojawiał się na trasie i był najlepszy w stawce WRC2. Pół sekundy do Polaka stracił Marco Bulacia, a trzeci niespodziewanie był Chilijczyk Emilio Fernandez (+1,0). Czołową piątkę uzupełnili Andreas Mikkelsen (+1,1) i Fabrizio Zaldivar (+1,4). Pierwszych czterech kierowców skorzystało ze Skód Fabii Rally2 evo. Paragwajczyk rywalizuje za kierownicą Hyundaia i20 Rally2. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak znaleźli się na dziesiątym miejscu.

Co nas czeka w tym roku?

W tym roku zawodnicy zmierza się z 24 odcinkami specjalnymi o łącznej długości 313,84 km. Wydaje się, że kluczowy dla losów rajdu może być już pierwszy dzień. Harmonogram składa się z dziewięciu prób o długości 140,84 km. Wśród nich znajdują się dwa przejazdy najdłużej próby imprezy: oesu Peipisaare o długości 24,35 km. Sobotni etap mierzy 95,02 km, a niedzielny 77,98 km.

Na liście zgłoszeń pojawiło się jedenaście załóg w najmocniejszych autach klasy Rally1. O kolejne punkty w niezwykle mocnej stawce WRC2 powalczą reprezentanci ORLEN Team: Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk. Duet w Skodzie Fabii Rally2 evo w barwach PKN ORLEN liczy na poprawienie piątej pozycji w stawce juniorów WRC2. Do wirtualnego podium brakuje zaledwie 12 punktów.

Rajd Estonii – Odcinek testowy – Wyniki

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News