Marczyk wystartuje w Polsce!

Mikołaj Marczyk, który w tym sezonie koncentruje się na walce w mistrzostwach świata, poinformował, że pojawi się na odcinkach w Polsce!

Marczyk wystartuje w Polsce!
Podaj dalej

Ten artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z PKN ORLEN.

Marczyk będzie bronił triumfu

Kierowca ORLEN Team za pośrednictwem mediów społecznościowych zdradził, że w tym sezonie ponownie pojawi się na odcinkach specjalnych PLATINUM Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Był mistrz Polski w ten sposób zaliczy drugi start w tym sezonie.

– Mamy dla Was dobre wieści! Cieszę się, że już w przyszłym tygodniu wystartujemy w 7. PLATINUM Rajdzie Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza! Pojawiliśmy się tam w ubiegłym roku i po wszystkim, czego tam doświadczyliśmy, stwierdziliśmy razem z Szymonem i całym zespołem, że i w tym roku zrobimy co w naszej mocy, żeby stanąć na starcie tych zawodów i spotkać się z Wami w Wieliczce – informował Marczyk.

– Ten rajd ma wyjątkowy charakter. Z jednej strony ścigamy się, natomiast z drugiej – ważniejszej, chcemy uczcić pamięć tych dwóch wielkich rajdowych legend. Postaramy się cieszyć oczy naszą jazdą i jechać tak, żeby Janusz i Marian mogli być z nas dumni. Zapraszam wszystkich już w przyszły weekend do Wieliczki – dodał.

Memoriał w ten weekend

Tegoroczna edycja Memoriału odbędzie się już w ten weekend. Organizatorzy przygotowali dziesięć odcinków specjalnych o łącznej długości 34,92 km.

W sobotę załogi dwukrotnie zmierzą się z blisko czterokilometrowym oesem Węgrzyce Wielkie. Wieczór tradycyjnie bezie stał pod znakiem walki na ulicach Wieliczki na dwukrotnie pokonywanym dwukilometrowym odcinku. Niedziela to dwa odcinki: Brzegi (5,49 km) oraz Solne Miasto (2,25 km), które będą przejeżdżane trzykrotnie. Triumfatorów poznamy po godzinie 14:00.

marczyk gospodarczyk
fot. Kaja Wróblewska

Na tegorocznej liście zgłoszeń znalazły się czterdzieści cztery załogi. Jedynkę otrzymał reprezentant ORLEN Team: Mikołaj Marczyk. W najmocniejszej klasie 3 widnieje dziewiętnaście nazwisk. Za byłym mistrzem Polski ustawiono Sebastiana Steca (Ford Fiesta), Waldemara Kluzę (Mitsubishi Lancer Evo) oraz Michała Tochowicza (Citroen C3 Rally2).

Przeczytaj również