Marczyk wystartuje w Polsce!

Marczyk wystartuje w Polsce!

Marczyk wystartuje w Polsce!

Podaj dalej

Mikołaj Marczyk, który w tym sezonie koncentruje się na walce w mistrzostwach świata, poinformował, że pojawi się na odcinkach w Polsce!

Ten artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z PKN ORLEN.

Marczyk będzie bronił triumfu

Kierowca ORLEN Team za pośrednictwem mediów społecznościowych zdradził, że w tym sezonie ponownie pojawi się na odcinkach specjalnych PLATINUM Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Był mistrz Polski w ten sposób zaliczy drugi start w tym sezonie.

– Mamy dla Was dobre wieści! Cieszę się, że już w przyszłym tygodniu wystartujemy w 7. PLATINUM Rajdzie Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza! Pojawiliśmy się tam w ubiegłym roku i po wszystkim, czego tam doświadczyliśmy, stwierdziliśmy razem z Szymonem i całym zespołem, że i w tym roku zrobimy co w naszej mocy, żeby stanąć na starcie tych zawodów i spotkać się z Wami w Wieliczce – informował Marczyk.

– Ten rajd ma wyjątkowy charakter. Z jednej strony ścigamy się, natomiast z drugiej – ważniejszej, chcemy uczcić pamięć tych dwóch wielkich rajdowych legend. Postaramy się cieszyć oczy naszą jazdą i jechać tak, żeby Janusz i Marian mogli być z nas dumni. Zapraszam wszystkich już w przyszły weekend do Wieliczki – dodał.

Memoriał w ten weekend

Tegoroczna edycja Memoriału odbędzie się już w ten weekend. Organizatorzy przygotowali dziesięć odcinków specjalnych o łącznej długości 34,92 km.

W sobotę załogi dwukrotnie zmierzą się z blisko czterokilometrowym oesem Węgrzyce Wielkie. Wieczór tradycyjnie bezie stał pod znakiem walki na ulicach Wieliczki na dwukrotnie pokonywanym dwukilometrowym odcinku. Niedziela to dwa odcinki: Brzegi (5,49 km) oraz Solne Miasto (2,25 km), które będą przejeżdżane trzykrotnie. Triumfatorów poznamy po godzinie 14:00.

marczyk gospodarczyk
fot. Kaja Wróblewska

Na tegorocznej liście zgłoszeń znalazły się czterdzieści cztery załogi. Jedynkę otrzymał reprezentant ORLEN Team: Mikołaj Marczyk. W najmocniejszej klasie 3 widnieje dziewiętnaście nazwisk. Za byłym mistrzem Polski ustawiono Sebastiana Steca (Ford Fiesta), Waldemara Kluzę (Mitsubishi Lancer Evo) oraz Michała Tochowicza (Citroen C3 Rally2).

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News