Marczyk tuż za podium! Czy ma szansę na mistrzostwo świata?

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk ze świetnej strony zaprezentowali się na trasach Rajdu Portugalii. W niezwykle mocno obsadzonej stawce WRC2 Polacy wywalczyli punkty!

Marczyk tuż za podium! Czy ma szansę na mistrzostwo świata?
Podaj dalej

Marczyk rozpoczął sezon

Dla reprezentanta ORLEN Tam start w Portugalii był rozpoczęciem sezonu w mistrzostwach świata. Już na początek rywalizacji czekało go niewiarygodne wyzwanie. Do walki w WRC2 na Półwyspie Iberyjskim zgłosiło się aż 43 kierowców! 36 z nich rywalizowało w stawce WRC2 Challenger.

Po dziewiętnastu odcinkach specjalnych o łącznej długości 325,35 km Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk znaleźli się na dziewiątym miejscu w stawce WRC2 i czwartym w WRC2 Challenger. Po zaciętej walce do podium w drugiej kategorii zabrakło jedynie 14,2 sekundy. Do drugiego miejsca strata wyniosła o 9,2 sekundy więcej. Za Polakami znaleźli się jednak tacy kierowcy jak Armino Araujo, Gregor Jeets czy Erik Cais.

Marczyk podsumowuje

– Meldujemy się na mecie Rajdu Portugalii. Cieszę się, że nareszcie rozpoczęliśmy sezon mistrzostw świata. Z pewnością rajd był wymagający, były dobre momenty i szybkie odcinki, ale zabrakło mi równej jazdy, dobrego zarządzania zużyciem opon i w niektórych chwilach koncentracji – podsumował Marczyk.

– Niemniej jednak, zajmujemy dziewiąte miejsce wśród czterdziestu trzech aut, które stanęły na starcie kategorii WRC2. W klasyfikacji WRC2 Challenger zajęliśmy czwarte miejsce w stawce trzydziestu sześciu zawodników. Doceniam ten wynik, bo to dopiero początek roku. Sezon się zaczyna, jeszcze będzie dobrze! Dziękuję za trzymanie kciuków! – dodał.

Mikołaj Marczyk nie bezie miał chwili wytchnienia po starcie w Portugalii. Kierowca ORLEN Team już w ten weekend pojawi się na trasach Rajdu Polski. W domowym występie Marczyk broni zeszłorocznego zwycięstwa. Spróbują mu to utrudnić między innymi kierowcy dobrze znani z mistrzostw świata: Hayden Paddon czy Mads Ostberg.

W mistrzostwach świata Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk kolejny raz powalczą na początku czerwca. Ich wyzwaniem będą trasy Rajdu Sardynii, gdzie będą mieli 37 rywali, a wśród nich drugi duet ORLEN Team: Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka.

Przeczytaj również