Marczyk rozpoczyna w świetnym stylu. Pierwszy dzień dla Polaka!

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk w najlepszym stylu rozpoczęli ORLEN Rajd Polski i pierwszego dnia rywalizacji nie dali najmniejszych szans rywalom.

Marczyk rozpoczyna w świetnym stylu. Pierwszy dzień dla Polaka!
Podaj dalej

Ten artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z PKN ORLEN.

Marczyk pokazuje tempo

Zanim zawodnicy zaczęli właściwe zmagania mieli dwa przejazdy treningowe odcinka kwalifikacyjnego. Już na nim Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk pokazali świetne tempo i byli najlepsi. Na liczącej niecałe trzy i pół kilometra próbie Baranowo byli o blisko dwie sekundy szybsi od Madsa Ostberga. Nieco ponad 0,2 sekundy więcej stracił Hayden Paddon.

Na odcinku kwalifikacyjnym Marczyk ponownie popisał się najlepszym czasem. Tym razem nie było jednak mowy o łatwym triumfie. Swoje tempo zdecydowanie poprawił Fin Mikko Heikkila, który znalazł się 0,097 sekundy za reprezentantem ORLEN Team. Trzeci ze stratą blisko 0,3 sekundy był Hayden Paddon. Czołowa piątkę uzupełnili Martins Sesks i Mads Ostberg.

– Pierwsze miejsce na odcinku kwalifikacyjnym w prezencie dla najlepszego pilota: Szymona Gospodarczyka. Szymon, z okazji Twoich urodzin, życzę Ci abyś zawsze mógł kontynuować rozwijanie swoich pasji i żyć cały czas z tak dużą dynamiką jak dotychczas. Dobrze jest mieć Cię na pokładzie w rajdówce! – podsumował początek zmagań Marczyk.

Marczyk nie chce odkurzać

Zwycięzca kwalifikacji ma możliwości jako pierwszy wyboru pozycji startowej do pierwszego etapu rywalizacji. Marczyk postawił na dwudzieste miejsce chcąc uniknąć odkurzania trasy. W ślad za nim poszedł Heikkila, który wybrał dziewiętnastą pozycję.

Na koniec dnia jednak w odwróconej kolejności załogi pokonały jeszcze superoes w Mikołajkach. Na nim Marczyk ponownie zostawił rywali za sobą i został pierwszym liderem klasyfikacji generalnej ORLEN Rajdu Polski. Kierowca Skody Fabii RS Rally2 był o 0,9 sekundy lepszy od Haydena Paddona. 1,1 sekundy stracił Erik Cais, a 1,3 sekundy Efren Llarena. Czołową piątkę zamknął Grzegorz Grzyb.

– Pierwsze miejsce na superoesie Mikołajki Arena na rozpoczęcie rywalizacji w najlepszej rundzie Rajdowych Mistrzostw Europy w kalendarzu. Dziękujemy za kibicowanie, bardzo miło Was wszystkich widzieć przy odcinkach i w serwisie! – komentował Marczyk.

ORLEN Rajd Polski – Wyniki po OS1

Przeczytaj również