Marczyk: - Czas rozpocząć sezon!

Marczyk: - Czas rozpocząć sezon!

Marczyk: – Czas rozpocząć sezon!

Podaj dalej

Mikołaj Marczyk, który w tym roku powalczy na trasach mistrzostw świata, sprawdzał nową Skodę Fabię RS rally2. Ponadto kierowca ORLEN Team już w ten weekend przetestuje czeską konstrukcję w walce.

Ten artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z PKN ORLEN.

Marczyk w WRC

Były mistrz Polski pozostanie na trasach mistrzostw świata. Podobnie jak w zeszłym roku na prawym fotelu zasiądzie Szymon Gospodarczyk, a rajdową bronią będzie Skoda Fabia. Tym razem Polak skorzysta jednak z najnowszej wersji rajdówki, modelu RS Rally2.

– Bardzo się cieszę, że mogę ogłosić, iż wraz z Szymonem Gospodarczykim będziemy kontynuować nasze starty w WRC2. Na pewno wystartujemy w Portugalii, Sardynii, Estonii oraz Finlandii, gdzie wykorzystamy nasze ubiegłoroczne doświadczenie. Chciałbym, żebyśmy również zaliczyli jedną z rund mistrzostw świata poza Europą. O pozostałych rajdach będziemy decydować na bieżąco, w trakcie sezonu w ramach naszych możliwości – zdradził Marczyk.

Start sezonu od… mistrzostw Europy

W ramach przygotowań do walki w światowym czempionacie, Marczyk rozpocznie sezon od pierwszej rundy mistrzostw Europy. Na Rally Serras de Fafe będzie miał aż 44 rywali w autach klasy RC2. Wśród nich znajdziemy m.in. Haydena Paddona, Craiga Breena, Madsa Ostberga czy Toma Kristenssona.

– W ostatnich dniach mieliśmy okazję zrobić pierwsze kilometry nową Skodą Fabią RS Rally2, a już w przyszłym tygodniu sprawdzimy jak to auto poradzi sobie w swoim debiucie w rajdzie szutrowym, podczas pierwszej rundy Rajdowych Mistrzostw. Czas rozpocząć sezon! – informował po testach był mistrz Polski.

W Portugalii organizatorzy zaplanowali siedemnaście odcinków specjalnych. Na rozgrzewką zaplanowano niespełna półtorakilometrowy superoes Fafe. W sobotę zawodnicy dwukrotnie zmierzą się z czterema odcinkami, a cały pierwszy etap bezie mierzył 96,04 km. Najdłuższy odcinek dnia liczy 15,05 km.

Niedziela również będzie składała się z czterech powtarzanych oesów. Pętlę oraz cały rajd jako Power Stage zakończy odcinek Lameirinha o długości blisko piętnastu kilometrów. Zwycięzców poznamy około godziny 18:00 czasu polskiego.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News