Kubica przed Giovinazzim. Trening dla Lewisa Hamiltona

Kubica przed Giovinazzim. Trening dla Lewisa Hamiltona

Kubica przed Giovinazzim. Trening dla Lewisa Hamiltona

Podaj dalej

Robert Kubica, który zaliczył w Bahrajnie czwarty trening w tym sezonie, uzyskał lepszy czas od zespołowego kolegi: Antonio Giovinazziego. W 90-minutowej sesji najlepszy był Lewis Hamilton.

W porównaniu do Turcji przyczepność była zdecydowanie lepsza, mimo że rano nad torem pojawił się deszcz. Tor jednak szybko wysechł i kierowcy używali jedynie slicków. Kubica pojawił się na torze na początku sesji na dwóch okrążeniach instalacyjnych. Walkę z czasem rozpoczął po piętnastu minutach jazd.

Kierowca ORLEN Team przejechał 24 okrążenia i ostatecznie został sklasyfikowany na trzynastym miejscu. Polak głównie pracował na twardej mieszance opon, na której przejechał dwanaście okrążeń toru. Na pięciu mógł skorzystać z miękkiej mieszanki. Dodatkowo siedem okrążeń zaliczył na testowym ogumieniu.

Najszybszy w sesji był Lewis Hamilton, który zostawił za sobą Valtteriego Bottasa. Fin był najbardziej zapracowanym kierowcą i przejechał 41 okrążeń. Kierowcy Mercedesa nie używali miękkiego ogumienia. Trzeci czas uzyskał Sergio Perez (+0,967), czwarty był Carlos Sainz (+0,985), a piąty Pierre Gasly (+1,016).

W trakcie sesji najgroźniejsza przygodę zaliczył Romain Grosjean, który nie opanował auta w partii zakrętów 5-6-7 i obrócił się wypadając z toru. Francuz na szczęście nie uszkodził auta. Na drugim zakręcie swoje Ferrari obrócił Charles Leclerc, jedenasty kierowca sesji. Roy Nissany, który zastąpił w Williamsie George’a Russella pierwszą część sesji pokonał z „rusztowaniem” sprawdzającym aerodynamikę.

Drugi kierowca Alfa Romeo Racing ORLEN: Antonio Giovinazzi zaliczył 27 okrążeń i został sklasyfikowany na szesnastym miejscu. Włoch stracił do Hamiltona 1,863 sekundy. Od Roberta Kubicy okazał się słabszy o 0,164 sekundy. W pewnym momencie sesji w aucie Giovinazziego pojawiły się problemy ze skrzynią biegów.

GP Bahrajnu – Trening 1 – Wyniki

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News