Kubica powalczy na Nordschleife. Kolejne wyzwanie ORLEN Team

Kubica powalczy na Nordschleife. Kolejne wyzwanie ORLEN Team

Podaj dalej

Robert Kubica, który w tym roku planuje zaliczyć sezon startów w europejskiej serii Le Mans, stawia przed sobą kolejne zadania i już w ten weekend zadebiutuje na kultowej północnej pętli toru Nurburgring.

Start w wyścigowym przedszkolu

Polak zrobił furorę na Nordschleife w zeszłym roku, gdy świat obiegło nagranie z prywatnych jazd kierowcy ORLEN Team. Tym razem weźmie udział w sportowej rywalizacji i zaliczy czterogodzinny wyścig. By rywalizować w najmocniejszych autach GT3 konieczne jest przejście drabinki rozwoju. Zgodnie z nią wspierany przez PKN ORLEN zawodnik zadebiutuje w ten weekend za kierownicą Porsche Caymana klasy VT3. Za samochód odpowiedzialny będzie zespół PROsport Racing. Partnerem Polaka będzie Nestor Girolami. 31-letni Argentyńczyk ostatnie dwa sezony spędził w pucharze świata aut turystycznych.

Przebogata lista zgłoszeń

Kubica

Na otwarcie sezonu Nürburgring Langstrecken Serie zgłoszenia nadesłało 146 ekip, w tym 28 w najmocniejszej klasie GT3. W klasie VT3 obok zgłoszenia ekipy Roberta Kubicy pojawi się zespół Mathol Racing, który wystawi bliźniaczego Caymana.

Polscy kibice będą mogli dopingować również innego Polaka: Kubę Giermaziaka. Polak wraz z Frankiem Keschele powalczy w klasie Cup5 w BMW M2. Wyścig zaplanowano na sobotę na 12:00.

Lista zgłoszeń

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News