Kubica jak Schumacher. Prestiżowa nagroda dla Polaka

Kubica jak Schumacher. Prestiżowa nagroda dla Polaka

Robert Kubica ORLEN Team

Podaj dalej

Robert Kubica dołączył do takich kierowców jak Michael Schumacher, David Coulthard czy Mika Hakkinen i odebrał jedną z prestiżowych motorsportowych nagród.

Kierowca ORLEN Team czekając na start sezonu F1 i ELMS nie może narzekać na brak pracy. Polak wczoraj pojawił się w Czechach, gdzie wziął udział w kampaniach marketingowych koncernu naftowego na jednej ze stacji Benzina. Pojawił się również Martin Prokop, który w barwach PKN ORLEN wywalczył w styczniu szóste miejsce w Rajdzie Dakar.

Wieczorem Robert Kubica pojawił się na gali rozdania statuetek „Złotej Kierownicy”, która przyznawana jest najlepszym kierowcom. Polak otrzymał nagrodę w kategorii „światowa osobistość motorsportu”. W przeszłości otrzymywali ją m.in. Michael Schumacher, Mika Hakkinen i David Coulthard.

Czytaj też: Poznaliśmy przyszłość Kubicy. Polak powalczy na torze

Poza statuetką dla Kubicy pośmiertnie przyznano ją Bretislavowi Enge. W kategorii samochodowej kibice stwierdzili, że najlepszy był Martin Macik, który w styczniu mierzył się z trasą Rajdu Dakar. Drugie miejsce wywalczył rajdowy mistrz Czech: Vaclav Pech, a trzecie reprezentant ORLEN Team: Martin Prokop.

Wśród motocyklistów czołową trójkę utworzyli Martin Michek, Karel Hanika i Jan Kvech.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News