Poznaliśmy przyszłość Kubicy. Polak powalczy na torze

Poznaliśmy przyszłość Kubicy. Polak powalczy na torze

Podaj dalej

Robert Kubica po sezonie spędzonym w DTM pozostanie na torach Europy i ponownie powalczy w barwach PKN ORLEN.

Polak po niezbyt udanym występie w 24-godzinnym wyścigu Daytona, gdzie bronił barw ekipy High Class Racing zasili szeregi zespołu WRT Racing. W USA Polak po awarii nie przejechał nawet jednego okrążenia podczas właściwej rywalizacji. Kubica w tym roku zaliczy sześć wyścigów za kierownicą Oreci 07 Gibson.

Polscy kibice muszą wpisać w swoje kalendarze terminy wyścigów europejskiej serii Le Mans, która będzie areną boju byłego kierowcy Formuły 1. WRT planuje również występy w mistrzostwach świata w wyścigach długodystansowych, w tym w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, ale udziału Polaka w tych rozgrywkach na razie nie potwierdzono.

Bardzo się cieszę, że dołączam do Team WRT. To nowy rozdział w mojej karierze i nowe wyzwanie dla zespołu. Wspólnie odkryjemy wiele nowych rzeczy w bardzo silnej i konkurencyjnej serii, gdzie ścigają się utalentowani zawodnicy. To będzie mój pierwszy pełny sezon w wyścigach długodystansowych. Będę dzielił samochód z kolegami. Odkryłem to kilka dni temu w Daytonie i nie mogę się doczekać rozpoczęcia współpracy. Cały projekt jest niesamowicie motywujący i chcę serdecznie podziękować Vincentowi [Vosse, szef zespołu-red.], który mocno się do tego przyczynił – komentował Polak.

Czym jest ELMS?

European Le Mans Series to rozgrywki utworzone w 2004 roku, gdzie rywalizują auta klas LMP2, LMP3 i GT. Z jednego auta korzysta dwóch lub trzech kierowców. Seria opiera się na sześciu wyścigowych weekendach w Europie. Ich głównym punktem są czterogodzinne wyścigi. W ostatnich latach regularnie startuje w nich polski zespół: Inter Europol Competition. Najlepsi w klasyfikacji rocznej zapewniają sobie przepustki do startu w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

Jakie daty zapisać w kalendarzu?

Tegoroczny sezon ELMS rozpocznie się od oficjalnych testów na torze Barcelona-Catalunya, które zaplanowano na 12-13 kwietnia. W czasach obostrzeń koronawirusowych stawka zostanie na tydzień w Hiszpanii, by 18 kwietnia zmierzyć się z pierwszą rundą sezonu.

Czytaj też: Robert Kubica i PKN ORLEN zostają w Formule 1 [VIDEO]

Na połowę maja zaplanowano rywalizację na Red Bull Ringu. W lipcu zespoły zmierzą się z kultową Monzą, a na koniec sierpnia na francuskim Le Castellet. W połowie września zaplanowano rundę w Spa, a sezon zakończy się pod koniec października w portugalskim Portimao.

KALENDARZ ELMS 2021

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News