Koncert Rene Rasta. Robert Kubica blisko czołowej dziesiątki

Koncert Rene Rasta. Robert Kubica blisko czołowej dziesiątki

Koncert Rene Rasta. Robert Kubica blisko czołowej dziesiątki

Podaj dalej

Rene Rast w świetnym stylu wywalczył pole position do drugiego wyścigu DTM na Hockenheimring i jest o krok od wywalczenia mistrzostwa serii. Robert Kubica zdobył trzynaste pole startowe.

Kierowcy dzisiaj dość długo dogrzewali opony i dopiero po pięciu minutach rozpoczęli walkę o jak najlepsze czasy. Rast na swoim pierwszym pomiarowym okrążeniu uzyskał czas 1:28,577. Niemiec ustanowił rekordy w każdym sektorze toru Hockenheimring. Kolejne okrążenie rozpoczął od poprawy czasów w dwóch pierwszych sektorach, ale zjechał do boksów. Szyki liderowi mistrzostw chciał pokrzyżować Nico Muller. Po rekordzie w drugim sektorze wskoczył na drugie miejsce z czasem 1:28,847. Chwilę później na trzecią pozycję zepchnął go Ferdinand Habsburg. Robert Kubica po osobistych rekordach w każdym sektorze w połowie sesji był sklasyfikowany na trzynastym miejscu.

Czytaj też: Robert Kubica punktuje mimo kolizji. Muller nie poddaje się.

W drugiej części jazd Rene Rast po rekordzie w trzecim sektorze zszedł do 1:28,377 i wywalczył pole position do ostatniego wyścigu aut Class One. Nico Muller ustanowił rekord w drugim sektorze, ale wystarczyło to jedynie do czwartego pola startowego. 0,018 sekundy lepszy był Mike Rockenfeller, a 0,002 sekundy szybszy był Jamie Green.

Robert Kubica poprawił swoje czasy w dwóch pierwszych sektorach, ale nie pozwoliło to na poprawę pozycji. Kierowca ORLEN Team rozpocznie wyścig z trzynastego pola startowego. Rywalizacja rozpocznie się o 13:30. Swoje ostatnie pomiarowe okrążenie w efektowny sposób zakończył Ferdinand Habsburg, który wypadł na ostatnim zakręcie i wpadł w styropianowe reklamy.

Hockenheimring – Kwalifikacje 2 – Wyniki

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News