Kolejny polski zespół w światowej serii? Prace trwają

Kolejny polski zespół w światowej serii? Prace trwają

Podaj dalej

Polscy kibice motorsportu w ostatnich latach nie mają na co narzekać. Dzięki PKN ORLEN w F1 mamy ogromny polski akcent, ale nie brakuje też projektów w innych mistrzowskich seriach.

Po tym, gdy do mistrzostw świata w wyścigach długodystansowych zgłosiła się ekipa Inter Europol Competition, przyszedł czas na debiut polskiego zespołu w pucharze świata wyścigów aut turystycznych. Sezon zamierza zaliczyć BM Racing Team.

Program WTCR jest dla nas bardzo ambitny. To najwyższy poziom wyścigów aut turystycznych. Mamy młody talent, który chce zmierzyć się z najlepszymi, by doskonalić swoje umiejętności i uczyć się. Rywalizacja na niższym poziomie byłaby zdecydowanie łatwiejszą opcją, ale doświadczenie, które może zdobyć w pucharze świata jest niesamowite i pomogłoby mu to zrobić duży krok w przód – mówił Bartłomiej Mirecki, założyciel zespołu.

Oczywiście nie spodziewamy się zwycięstw, czy wyników w pierwszej dziesiątce. Pierwszym celem jest nauczenie się i zrozumienie tego, co jest potrzebne, by odnosić sukcesy w tej bardzo konkurencyjnej serii. Pod koniec sezonu chcielibyśmy być w czołowej piętnastce. Gdy sprawdzimy samych siebie, celem będzie poprawa wyników w kolejnych latach – dodał.

To ekscytujący projekt, nad którym ciężko pracujemy. Chcemy, by stał się rzeczywistością. To będzie nasze pierwsze doświadczenie z WTCR i nie będzie łatwo. Ponadto w związku z pandemią sytuacja na świecie nie ułatwia znalezienia sponsorów – zakończył.

Kierowcą zespołu zostałby Szymon Jabłoński, który swoją karierę kierowcy wyścigowego rozpoczynał w Kia Platinum Cup. Następnie przyszły starty w Renault Clio Cup, a miniony sezon spędził w TCR Eastern Europe Touring Car Series, gdzie był piąty. Ponadto startował w wyścigowych i rallycrossowych mistrzostwach Polski. Bronią ekipy będzie Hyundai i30 N TCR.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News