Kolejna załoga się rozstaje. Nowy duet w WRC

Kolejna załoga się rozstaje. Nowy duet w WRC

Podaj dalej

Początek rajdowego sezonu 2021 obfituje w rozstania i zamiany pilotów wśród czołowych kierowców. Dziś doszło do kolejnej zmiany wśród fabrycznego zawodnika.

Na początku roku świat obiegła informacja o rozstaniu się Thierry’ego Neuville’a i Nicolasa Gilsoula. Nieoficjalnie zawodnicy nie doszli do porozumienia w kwestii wynagrodzenia umysłowego. Od Rajdu Monte Carlo Belg startuje w Martijnem Wydaeghe. W zeszłym tygodniu doszło do jeszcze większego rozstania. Sebastien Loeb po 23 latach współpracy za namowami ekipy Prodrive zakończył współpracę z Danielem Eleną.

Dziś zespół M-Sport, który wystawia Fiesty WRC w mistrzostwach świata poinformował, że Gus Greensmith zmieni pilota. Brytyjczyk jako jedyny w ekipie ma zapewniony cały sezon startów. Pierwsze dwie rundy zaliczył z Elliottem Edmondsonem. Razem pierwszy start zaliczyli w 2015 roku i zaliczyli sezon mistrzostw świata Fiestą R2.

Po trzech latach przerwy powrócili do wspólnych startów w 2019 roku. Razem zaliczyli sezon w WRC 2 Pro, gdzie wywalczyli trzecie miejsce. W zeszłym roku w Fieście WRC wywalczyli jedenaste miejsce.

Nowym pilotem Greensmitha zostanie Chris Patterson. Niezwykle doświadczony Brytyjczyk ma w swoim CV 289 rajdów, w tym 136 w mistrzostwach świata. Najlepsze sezony zaliczał z Petterem Solbergiem, z którym w latach 2010-2012 byli klasyfikowani na piątym miejscu. Najlepszym wynikiem w rundzie WRC jest drugie miejsce z Rajdu Japonii 2010. Wynik ten powtarzał w tym samym sezonie w Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News