Kajetanowicz w Maluchu? Wielka wyprawa z polskim mistrzem!

Wystartowała Wielka Wyprawa Maluchów z Bielska-Białej do Monte Carlo – największy w Polsce motoryzacyjny projekt charytatywny, którego ambasadorami zostali giganci motorsportu, a wśród nich Kajetan Kajetanowicz. Celem Wyprawy jest zebranie co najmniej miliona złotych na pomoc dzieciom-ofiarom wypadków drogowych, których z udziałem nieletnich w ubiegłym roku było aż 1794. W ich wyniku 1 863 dzieci doznało obrażeń, a 53 z nich straciło życie. Uczestnicy Wielkiej Wyprawy Maluchów pragną pomóc poszkodowanym, a także przyczynić się do zmniejszenia tych zatrważających statystyk.

Kajetanowicz w Maluchu? Wielka wyprawa z polskim mistrzem!
Podaj dalej

Ten artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z ORLEN.

Kajetanowicz w słusznym celu

Ambasadorzy projektu – Longin Bielak, Sobiesław Zasada, Rafał Sonik, Bartosz Ostałowski oraz Kajetan Kajetanowicz – zasiedli za kierownicą symbolu polskiej motoryzacji, Fiata 126p i nieco przewrotnie, bo maluchami, wyruszyli na wielką misję. Ich cel to zebranie miliona złotych na pomoc poszkodowanym w wypadkach dzieciom, których zdrowie, także psychiczne, wymaga profesjonalnego leczenia. Do zebrania tej kwoty przyczynią się aukcje internetowe, na których wylicytować można na przykład przedmioty przekazane przez Ambasadorów projektu.

Mistrz kierownicy, Kajetan Kajetanowicz, na licytację przekazał między innymi rękawice rajdowe, które w trakcie zawodów pomagają mu szybko pokonywać odcinki specjalne. Jednocześnie Rajdowy Wicemistrz Świata apeluje o ograniczenie prędkości i rozwagę w codziennym ruchu drogowym. Kajetanowicz jest nie tylko profesjonalnym kierowcą rajdowym, ale także certyfikowanym instruktorem bezpiecznej jazdy, ambasadorem wielu kampanii dotyczących bezpieczeństwa na drogach, w tym autorskiej „Bezpieczni za kółkiem”. Od wielu lat szkoli innych z techniki jazdy, nie zapominając o szlifowaniu swoich umiejętności.

Mówią o akcji

– Każdy może i powinien stawać się coraz lepszym, bardziej świadomym kierowcą, myślącym o bezpieczeństwie wszystkich użytkowników drogi, zwłaszcza o dzieciach, które są najbardziej bezbronne. Sam mam dwójkę dzieci i między innymi dlatego zdecydowałem się wziąć udział w Wielkiej Wyprawie Maluchów, aby zwrócić uwagę na bezpieczeństwo najmłodszych na drogach. Prawo jazdy jest pewnego rodzaju pozwoleniem na broń, jeżeli nie będziemy ostrożni, w mgnieniu oka możemy je stracić lub komuś je odebrać. Zawsze powtarzam, że lepiej stracić kilka minut, niż życie w kilka sekund.

– Czuję wielką ekscytację, bo Wielka Wyprawa Maluchów Dla Dzieci po wielu miesiącach przygotowań właśnie wystartowała. Jedziemy małymi autkami, ale będziemy robić duże rzeczy. Każdy tak naprawdę może pomóc i mam nadzieję, że wy też będziecie Ambasadorami tej wyprawy – komentuje Kajetan Kajetanowicz.

Organizatorzy Wielkiej Wyprawy Maluchów uruchomili specjalną stronę na portalu Zrzutka.pl, gdzie każdy może dołożyć swoją cegiełkę, także przekazując coś od siebie na licytację. Darczyńcy będą mogli wylicytować nie tylko ciekawe przedmioty, ale również możliwość spotkania z Ambasadorami Wielkiej Wyprawy Maluchów. Trzykrotny Mistrz Europy, Kajetan Kajetanowicz, oferuje przejażdżkę na prawym fotelu jego rajdowego samochodu.

Aukcje od Kajetana Kajetanowicza na rzecz Wielkiej Wyprawy Maluchów 2023:
– co-drive: https://zrzutka.pl/5nvwwe/award/fr5r5c/przejazd-na-prawym-fotelu-rajdowki-kajetana-kajto-kajetanowicza
– rękawice rajdowe: https://zrzutka.pl/5nvwwe/award/y3fgct/rekawice-rajdowe-kajetana-kajto-kajetanowicza
– bluza zespołowa z podpisami influencerów: https://zrzutka.pl/5nvwwe/award/mz3xna/bluza-zespolowa-kajto-z-podpisami-influencerow

Przeczytaj również