Kajetanowicz świetnie zaczyna. Dobry start Rajdu Safari

Reprezentanci ORLEN Rally Team, Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, wygrali pierwszy odcinek specjalny Rajdu Safari w kategorii WRC2. Polacy w świetnym stylu rozpoczęli rywalizację w legendarnej rundzie WRC, w której triumfowali przed rokiem. Przed nimi jednak jeszcze osiemnaście długich i wymagających oesów, które rozegrane zostaną w najbliższych trzech dniach.

Kajetanowicz świetnie zaczyna. Dobry start Rajdu Safari
Podaj dalej

Kajetanowicz pierwszym liderem

Na początek zmagań w Rajdzie Safari organizator przygotował superodcinek specjalny Kasarani o długości nieco ponad 4 kilometrów i 800 metrów. Zmagania rozgrywane były na specjalnie wybudowanym torze równoległym, co dostarczyło dodatkowych emocji. Kajetanowicz i Szczepaniak rywalizowali w parze z Solbergiem i Edmondsonem, którzy podczas tego rajdu nie punktują w WRC2. Duet ORLEN Rally Team uzyskał najlepszy czas w swojej kategorii.

– Przejechaliśmy właśnie pierwszy odcinek Rajdu Safari, myślę, że najłatwiejszy ze wszystkich, ale i tak zachowałem czujność. Przed nami wiele kilometrów bardzo trudnego ścigania się. Pamiętam, że w zeszłym roku tak samo niepozornie się zaczynało, a potem było bardzo, bardzo ciężko, ale daliśmy radę. Mam nadzieję, że w tym roku też, i samochód, i my, nie zawiedziemy. Będziemy maksymalnie skoncentrowani, na trasie czeka nas wiele trudnych miejsc, wszystkich z nich nie sposób wyłapać na zapoznaniu. Mam nadzieję, że zanotowaliśmy większość, a przynajmniej te najgroźniejsze pułapki, i że szczęśliwie i szybko dojedziemy do mety. Kocham rywalizację, kocham szybką jazdę. W moim odczuciu im trudniej, tym lepiej, więc postaram się zrobić swoje – komentuje Kajetan Kajetanowicz, reprezentant ORLEN Rally Team.

Na piątkowy etap Rajdu Safari zaplanowano trzy dwukrotnie pokonywane próby: OS 2/5 Loldia (19,17 km), OS 3/6 Geothermal (13,12 km) oraz OS 4/7 Kedong (30,62 km).

Przeczytaj również