Kajetanowicz rozpoczął Rajd Chile! Nie ma łatwego zadania!

Załogi rywalizujące w Rajdzie Chile pokonały już trzy odcinki specjalne, z których składała się pierwsza pętla zmagań. Jedenasta runda Rajdowych Mistrzostw Świata od samego początku stanowi wielkie wyzwanie, robiąc duże wrażenie na najlepszych zawodnikach globu. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak rozpoczęli zawody równym i stabilnym tempem, które plasuje ich aktualnie na piątej pozycji w WRC2 i trzeciej w WRC2 Challenger.

Kajetanowicz rozpoczął Rajd Chile! Nie ma łatwego zadania!
Podaj dalej

Kajetanowicz rozpoczął walkę

Już sam początek zmagań w Rajdzie Chile przyniósł wiele emocji. Z trasy pierwszego odcinka specjalnego wypadli reprezentanci Hyundaia, Esapekka Lappi i Janne Ferm, mocno rozbijając swój samochód. Na trzeciej próbie do pechowców dołączyli Pierre-Louis Loubet i Nicolas Gilsoul, również dachując. Na szczęście obie załogi nie ucierpiały. Tymczasem reprezentanci ORLEN Rally Team z odcinka na odcinek poprawiali swoje tempo. Unikając większych błędów są aktualnie na piątym miejscu w WRC2 i trzecim w WRC2 Challenger.

– Pierwsza pętla Rajdu Chile za nami. Odcinki są przepiękne. Nie znam ich, więc trudno mi po nich szybko jechać. Jest dużo ślepych zakrętów, o czym przekonało się wielu kierowców i w latach ubiegłych, i już w tym roku. Jadąc drugą pętlę będę trochę więcej pamiętał, aczkolwiek jest tu mnóstwo podobnych zakrętów. Odcinki są piekielnie szybkie i bardzo wąskie, więc nie ma miejsca na błąd. Jak tylko troszkę się zawahasz, to od razu tracisz czas. Staram się znaleźć dobry feeling i mieć coraz więcej przyjemności z jazdy, a jednocześnie walczyć, nie popełniając błędów. Wszystko się może oczywiście zdarzyć, natomiast jesteśmy w grze. Zobaczymy, co będzie dalej – komentował Kajetan Kajetanowicz, reprezentant ORLEN Rally Team.

Te same trzy odcinki specjalne, czyli Pulperia, Rere i Rio Claro zostaną powtórzone podczas drugiej pętli, odpowiednio o godzinach 14:42, 15:40 oraz 16:34 (19:42, 20:40 oraz 21:34 czasu polskiego).

Rajd Chile 2023 – WRC2 po OS3

1. Pajari/Mälkönen (Škoda Fabia RS Rally2) 30:50,9 s
2. Solberg/Edmondson (Škoda Fabia RS Rally2) +2,4 s
3. Griazin/Aleksandrow (Škoda Fabia RS Rally2) +15,6 s
4. Greensmith/Andersson (Škoda Fabia RS Rally2) +25,3 s
5. Kajetanowicz/Szczepaniak (Škoda Fabia RS Rally2) +44,8 s
6. M. Bulacia/Roca (Škoda Fabia RS Rally2) +45,1 s
7. Lindholm/Hämäläinen (Hyundai i20 N Rally2) +45,7 s
8. Rossel/Dunand (Citroën C3 Rally2) +1:01,8 s
9. Martínez Fontena/Alvarez Nicholson (Škoda Fabia RS Rally2) +1:04,7 s
10. Scunio/Roman (Škoda Fabia RS Rally2) +1:22,3 s

Przeczytaj również