Kajetanowicz pojawi się na ORLEN Rajdzie Polski!

Kibice Kajetana Kajetanowicza ponownie będą mogli zobaczyć go na rajdowych trasach. Tym razem w Polsce i to w wyjątkowej roli. Już 19 maja Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak pojawią się na starcie ORLEN 79. Rajdu Polski jako załoga funkcyjna, oznaczona numerem zero. Dla czterokrotnego mistrza Europy i trzykrotnego zwycięzcy tego rajdu to powrót na mazurskie szutry po siedmiu latach przerwy i ważny element przygotowań do kolejnej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata.

Kajetanowicz pojawi się na ORLEN Rajdzie Polski!
Podaj dalej

Ten artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z PKN ORLEN.

Kajetanowicz z ważną rolą

Po starcie w Rajdzie Meksyku załoga ORLEN Rally Team intensywnie przygotowuje się do kolejnego wyzwania. W kategorii WRC2 Kajetanowicz i Szczepaniak będą walczyć o punkty w Rajdzie Sardynii, gdzie wcześniej stawali już na podium. By jak najlepiej przygotować się do tego startu, zespół podjął decyzję o starcie w polskim klasyku, który stanowi rundę mistrzostw Europy i mistrzostw Polski. Polski duet nie zbiera jednak punktów w żadnym z tych cyklów, dlatego na trasie pojawi się jako załoga funkcyjna, otwierająca trasę.

– Już niedługo pojadę w ORLEN 79. Rajdzie Polski i nie mogę się doczekać, szczególnie spotkania z kibicami. Z tym rajdem mam dobre wspomnienia, wygrywaliśmy go wielokrotnie różnymi samochodami. Mazurskie szutrowe odcinki specjalne są jednymi z najpiękniejszych na świecie. Mam nadzieję, że będziemy jechać w miarę szybko, ale oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, jaką będziemy mieć rolę. Pojedziemy jako załoga funkcyjna, a więc duża odpowiedzialność przed nami – mówił Kajetan Kajetanowicz, reprezentant ORLEN Rally Team.

Załoga ORLEN Rally Team będzie pokonywać odcinki specjalne Škodą Fabią RS Rally2. Dla ustronianina będzie to pierwszy start za kierownicą najnowszej ewolucji Škody, którą planuje pojechać wybrane rundy Rajdowych Mistrzostw Świata. Cenne kilometry na szybkich mazurskich szutrach z pewnością zaowocują podczas kolejnych rajdów WRC.

– Rajd Polski będzie także testem nowego samochodu, Škody Fabii RS Rally2, którą zamierzam wystartować w Rajdzie Sardynii. Włoska runda WRC to bardzo wymagające odcinki specjalne, wyboiste, dziurawe. Wygra ją ten, kto pojedzie bardzo szybko, unikając błędów. Szykuje się zacięta rywalizacja, w rajdzie wystartuje bogata stawka czołowych kierowców świata, a to zawsze dodaje jeszcze większej motywacji – komentuje ustronianin.

Przeczytaj również