Jeździł z Kubicą, poprowadzi Mercedesa. Znamy zastępcę Hamiltona

Jeździł z Kubicą, poprowadzi Mercedesa. Znamy zastępcę Hamiltona

Jeździł z Kubicą, poprowadzi Mercedesa. Znamy zastępcę Hamiltona

Podaj dalej

Zespół Mercedesa w Formule 1 zdradził nazwisko zastępcy Lewisa Hamiltona, u którego wykryto koronawirusa. Szansę na rywalizację za kierownicą mistrzowskiej maszyny otrzyma George Russell.

Przede wszystkim chciałbym podziękować naszym lojalnym partnerom z Williamsa za współpracę i otwartość umysłu. Umożliwili George’owi start w barwach Mercedesa w ten weekend. Rozmowy z Williamsem były pozytywne i pragmatyczne. To kluczowe czynniki umożliwiające osiągnięcie porozumienia – mówił Toto Wolff, szef zespołu.

Czytaj też: Haas potwierdził kierowcę na sezon 2021. Coraz mniej miejsc w stawce

Przejście z Williamsa do W11 nie będzie dla George’a prostym zadaniem. Jest jednak gotowy na wyścig i ma szczegółową wiedzę na temat opon i osiągów tej generacji aut. Pokazał w tym roku imponująca formę. Odgrywa kluczową rolę w drodze Williamsa w górę tabeli. Jestem optymistą i zapewni nam dobry wynik wraz z Valtterim, który będzie dla niego wymagającym punktem odniesienia – dodał.

– Ten wyścig będzie dla nas małym kamieniem milowym. Pierwszy raz zobaczymy, jak członek programu juniorskiego walczy w fabrycznym zespole Mercedesa. Mamy zadanie do wykonania. Nasze sportowe wysiłki będą skoncentrowane na Valtterim i George’u. Oczywiście nasze myśli są również z Lewisem i będziemy go wspierać tak bardzo, jak to tylko możliwe, by szybko odzyskał zdrowie – zakończył.

KIEROWCO! SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY! 

Bardzo dziękuję wszystkim w Williamsie za danie mi tej szansy. W ten weekend mogę mieć na sobie inny kombinezon, ale jestem kierowcą Williamsa i będę kibicował swojej ekipie na każdym kroku. Postrzegam to jako świetną okazję, by uczyć się od najlepszego zespołu w stawce i wrócić jako lepszy kierowca. Wielkie podziękowania również dla Mercedesa za zaufanie. Oczywiście nikt nie może zastąpić Lewisa, ale dam z siebie wszystko pod jego nieobecność. Życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia. Nie mogę doczekać się tej okazji i wyjazdu na tor – mówił Russell.

Kierowca Williamsa jest członkiem juniorskiego programu niemieckiej marki od 2017 roku

Kto do Williamsa?

Zespół Williamsa jednocześnie poinformował, że szanse debiutu w Formule 1 otrzyma Jack Aitken. Trzeci kierowca GP3 Series 2017 obecnie jest dwunasty w stawce Formuły 2.

Jestem zachwycony, że mam okazję zadebiutować z Williamsem w nadchodzący weekend. Bardzo się też cieszę, że George otrzymał swoją szansę. Od kiedy dołączyłem do Williamsa czułem się jak w domu. Skorzystam z szansy, by pomóc zespołowi w osiągnięciu nieuchwytnego wyniku punktowego. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, by przygotować się w najbliższych dniach, ale szczere mówiąc jestem gotowy od Melbourne. Chciałbym również życzyć Lewisowi powodzenia w jego powrocie do zdrowia. Życzę również powodzenia George’owi, który ma okazję pojechać Mercedesem – mówił Aitken.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News