Haas potwierdził kierowcę na sezon 2021. Coraz mniej miejsc w stawce

Haas potwierdził kierowcę na sezon 2021. Coraz mniej miejsc w stawce

Haas potwierdził kierowcę na sezon 2021. Coraz mniej miejsc w stawce

Podaj dalej

Zespół Haas potwierdził krążące od jakiegoś czasu plotki i poinformował, że nowym kierowcą, który powalczy w sezonie 2021 będzie Nikita Mazepin.

Cieszę się, że w przyszłym sezonie Nikita Mazepin będzie jeździł w zespole Haas F1. Nikita podkreśla swoje możliwości w Formule 2. Odniósł kilka zwycięstw i stał na podium. Jest dojrzałym kierowcą, który piął się po szczeblach juniorskiej drabiny. Nie mogę się doczekać, by zobaczyć, co osiągnie w Formule 1. Dzięki rekordowemu kalendarzowi dostanie mnóstwo szans na torze – mówił Gunther Steiner, szef zespołu.

Czytaj też: Lewis Hamilton nie wystartuje w ten weekend! Brytyjczyk ma COVID-19

Zostanie kierowcą F1 to spełnienie moim marzeń. Naprawdę doceniam zaufanie, jakim obdarzyli mnie Gene Haas, Gunther Steiner i cały zespół. Dają szanse młodemu kierowcy i dziękuję im za to. Z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie naszej współpracy, zarówno na torze, jak i poza nim. Naturalnie będę chciał pokazać swoje umiejętności po mocnym sezonie w F2. Zespół będzie oczekiwał ode mnie opinii, by udoskonalić pakiet na sezon 2021. Biorę na siebie całą odpowiedzialność i nie mogę się doczekać startu – dodał 21-letni Rosjanin.

Mazepin rozpoczął wyścigową karierę w 2014 roku od MRF Challenge Fromula 2000. Pierwszy wyścig wygrał w 2016 roku startując w brytyjskiej Formule 3. W 2018 rok był wicemistrzem GP3 Series.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News