Huttunen z kompletem oesów. 14-letni Laskowski nie przestaje zadziwiać

Huttunen z kompletem oesów. 14-letni Laskowski nie przestaje zadziwiać

Huttunen z kompletem oesów. 14-letni Laskowski nie przestaje zadziwiać

Podaj dalej

Jari Huttunen i Mikko Lukka nie mają rywali na trasach Tor Modlin Rally Show i pewnie zapisali na swoje konto cztery oesowe triumfy. Zachwycać nie przestaje 14-letni Hubert Laskowski.

Mistrzowie świata WRC3 i Polski po czterech próbach mają już 26,47 sekundy przewagi nad Martinem Vlckiem i Ondrejem Krajcą. Podium dla Hyundaia kompletują Łukasz Byśkiniewicz i Zbigniew Cieślar, wolniejsi od Czechów o 0,11 sekundy.

Czwarte miejsce jak na razie zajmują Paweł Danilczuk i Krzysztof Dzyr (+35,94) w Mitsubishi Lancerze Evo X. Czołową piątkę zamyka duet Nowak/Grzelka (+43,90) w Fordzie Fiesta R5. Nawierzchnia odcinków jest mokra.

Czytaj też: Citroen C3 Rally2 zastąpi model R5

14-letni Hubert Laskowski zgodnie z zapowiedziami nie został dopuszczony do startu przez Polski Związek Motorowy. Organizator imprezy zezwolił mu jednak na start jako samochód funkcyjny. Według nieoficjalnych czasów debiutant w Fabii Rally2 Evo byłby szósty. Do poprzedzającej załogi traciłby 0,89 sekundy. Na poszczególnych oesach uzyskiwał ósmy, dziesiąty i dwukrotnie piąty czas.

Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel, którzy przesiedli się do Fiesty Proto postanowili podziękować kibicom za sezon. Efektowna jazda nie zawsze przekłada się na świetne rezultaty i załoga ORLEN Team jak na razie jest szósta.

W R2 prowadzą Jacek Sobczak i Tomasz Borko w Porsche RGT. Rafał Kręcioch i Marcin Drewniak w Peugeocie 208 R2 przewodzą klasie R3. W klasie historycznej na czele jest duet Pryczek/Pryczek w Subaru Imprezie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News