Gwiazdy mistrzostw świata z nowymi kontraktami

Ott Tanak i Thierry Neuvile, którzy są jednymi z najjaśniejszych gwiazd rajdowych mistrzostw świata przedłużyli swoje kontrakty i powalczą w hybrydowej erze WRC.

Gwiazdy mistrzostw świata z nowymi kontraktami
Podaj dalej

Estończyk i Belg podpisali nowe umowy z Hyundaiem, którego barw bronią obecnie. We dwójce, która współpracuje od 2019 roku pokładane są ogromne nadzieje. W zeszłym roku za kierownicami i20 Coupe WRC Tanak był trzecim kierowcą w stawce, a Neuville czwartym. Razem z zespołowymi kolegami wywalczyli mistrzowski tytuł wśród zespołów.

Zobacz też: Hybrydy to nie wszystko. Biopaliwa w najszybszych autach!

Po trzech rundach ostatniego sezonu WRC jakie znamy, Belg sklasyfikowany jest na drugim miejscu. W trzech startach wywalczył trzecie miejsca. Estończyk po wypadku na Rajdzie Monte Carlo, wygrał Arktyczny Rajd Finlandii i był czwarty na chorwackich asfaltach.

Cieszę się, że mogę podpisać wieloletni kontrakt z zespołem, który stał się moją druga rodziną. Ich determinacja i dążenie do zwycięstw przekonały mnie do kontynuowanie fantastycznej podróży. Rozpoczęliśmy ją ponad siedem lat temu. Ich podejście i ambicje dotyczące nowych wyzwań są również bardzo obiecujące. Od przyszłego roku wraz z nowymi przepisami pojawią się nowe sprawdziany dla nas – mówił Neuville.

Jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem podpisać nowy kontrakt. W ciągu ostatnich dwóch lat widziałem zaangażowanie zespołu i jego determinację, by odnieść sukces. Z niecierpliwością czekam na nową erę WRC. W tym roku jednak nadal jest praca do wykonania. Upewnimy się, że pożegnamy obecną generację aut WRC w najlepszy możliwy sposób – dodał Tanak.

Praca z dwoma utalentowanymi kierowcami pokazuje naszą nieustanną determinację i ambicję, by odnosić sukcesy w WRC. Obaj są wyjątkowymi ambasadorami marki i zespołu. Rozpoczęliśmy kluczową fazę testów naszego nowego modelu Rally1. Razem z Thierrym i Ottem możemy przeprowadzić płynny plan testów – zakończył Andrea Adamo, szef zespołu.

Przeczytaj również