Grosjean jutro opuści szpital. Wystartuje w najbliższy weekend?

Grosjean jutro opuści szpital. Wystartuje w najbliższy weekend?

Grosjean jutro opuści szpital. Wystartuje w najbliższy weekend?

Podaj dalej

Zespół Haas poinformował, że Romain Grosjean już jutro opuści szpital i dołączy do ekipy podczas najbliższego weekendu Formuły 1. Francuz nie zasiądzie jednak za kierownicą auta. Jego samochód przejmie Pietro Fittipaldi.

Brazylijczyk rozpoczął wyścigową karierę od NASCAR i w 2011 roku został mistrzem NASCAR Whelen All-American Series. W 2014 roku był najlepszy w Formule Renault. W swoim CV ma również triumf w MRF Challenge Formula 2000 i Formule V8 3.5 Series. W obecnym sezonie jest kierowcą rezerwowym Haasa.

Czytaj też: To nie był cud! Sprawdzamy technologie, które uratowały Grosjeana

Najważniejsze jest to, że Romain jest bezpieczny i zdrowy. Wszyscy jesteśmy bardzo szczęśliwi, że po tak dużym wypadku jego obrażenia są stosunkowo niewielkie. Oczywiście nie są to idealne okoliczności debiutu w Formule 1. Jestem jednak niezmiernie wdzięczny Gene Haasowi i Guntherowi Steinerowi za wiarę. W tym sezonie często byłem z zespołem na torach. Korzystałem też z symulatora, więc znam wszystkie procedury operacyjne ekipy podczas weekendu. Początek mojej kariery w F1 będzie ekscytujący. Dam z siebie wszystko i nie mogę doczekać się rozpoczęcia treningów – mówił 24-letni wnuk Emersona Fittipaldiego.

Zespół wydał także oświadczenie o stanie zdrowia Romaina Grosjeana. Poinformowano, że Francuz kontynuuje leczenie, które przebiega pomyślnie. W poniedziałek w szpitalu pojawił się szef zespołu Gunther Steiner. Przewiduje się, że Grosjean zostanie wypisany we wtorek. Kolejne informacje będą podawane wraz z rozwojem sytuacji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News