Ferrari na czele w upalnej Francji

Ferrari na czele w upalnej Francji

Ferrari na czele w upalnej Francji

Podaj dalej

Pod znakiem dubletu Ferrari stał drugi trening przed Grand Prix Francji. Włoska ekipa straszy rywali tempem kwalifikacyjnym i w upale radzi sobie bardzo dobrze.

Ferrari straszy rywali

Kierowcy na początku sesji poczuli wakacyjną atmosferę i trzeba było poczekać na pierwsze czasy. Po dwudziestu minutach jazd na czele znajdował się Max Verstappen, który był o zaledwie jedną setną sekundy szybszy od Charlesa Leclerca. Czołową trójkę zamykał Mercedes George’a Russella. Brytyjczyk tracił do lidera 0,638 sekundy. Czołową piątkę uzupełniali Pierre Gasly z AlphaTauri i Alex Albon z Williamsa. Francuz był wolniejszy od najszybszego o 0,861, a Taj o 0,935 sekundy. Świetnym szóstym czasem chwalił się Valtteri Bottas z Alfa Romeo F1 Team ORLEN. Guanyu Zhou znajdował się na trzynastym miejscu.

W połowie sesji świetnie spisali się kierowcy Ferrari. Na czoło tabeli z czasami wskoczył Carlos Sainz, który popisał się czasem 1:32,527. 0,101 sekundy do zespołowego kolegi tracił Charles Leclerc. Max Verstappen zdołał zbliżyć się tylko na 0,550 sekundy. Holender bardziej musiał spoglądać za siebie. Nieco ponad 0,2 sekundy tracił George Russell. Piąty Lewis Hamilton miał podobną stratę do zespołowego kolegi. Valtteri Bottas sklasyfikowany był na dziesiątej pozycji. Drugi z kierowców Alfa Romeo F1 Team ORLEN: Guanyu Zhou był piętnasty.

Czytaj też: Robert Kubica znowu to zrobił! Polak wśród najlepszych na świecie!

Pod koniec sesji zespoły skoncentrowały się na długich przejazdach i nie doszło do dużych zmian w klasyfikacji treningu. Na czele pozostał Carlos Sainz za którym sklasyfikowano Charlesa Leclerca, Maxa Verstappena, George’a Russella i Lewisa Hamiltona. Valtteri Bottas był lepszy z dwójki Alfa Romeo F1 Team ORLEN i znalazł się na dwunastej pozycji. Guanyu Zhou był siedemnasty.

Co nas czeka dalej?

Zawodnicy rywalizują na pętli mierzącej 5842 m. Do pokonania jest piętnaście zakrętów, a wyprzedzenie mają ułatwić dwie strefy DRS. Pierwsza wyznaczona jest między siódmym i ósmym zakrętem, a druga na prostej start-meta.

Harmonogram weekendu skonstruowany jest w tradycyjny sposób. Drugi piątkowy trening rozpocznie się o 17:00. Ostatnia godzina przygotowań została zaplanowana na sobotę na 13:00. O 16:00 rozpocznie się walka o pierwsze pole startowe. Wyścig na dystansie 53 okrążeń wystartuje w niedzielę o 15:00.

GP Francji – Trening 2 – Wyniki

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News