Robert Kubica znowu to zrobił! Polak wśród najlepszych na świecie!

Robert Kubica znowu to zrobił! Polak wśród najlepszych na świecie!

Robert Kubica znowu to zrobił! Polak wśród najlepszych na świecie!

Podaj dalej

Robert Kubica, który zastąpił Valtteriego Bottasa, powrócił do stawki kierowców Formuły 1 i zaliczył pierwszy trening przed Grand Prix Francji. Polak ostatecznie w godzinnej sesji uzyskał dziewiętnasty czas.

Robert Kubica z problemami

Po dwudziestu minutach jazd na czele znajdował się duet Red Bulla. Max Verstappen był o ponad pół sekundy szybszy od Sergio Pereza. Trzeci Charles Leclerc tracił do Meksykanina ponad 0,250 sekundy. Czołowa piątkę uzupełniali George Russell i Pierre Gasly. Szósty był zastępujący Lewisa Hamiltona: Nyck de Vries. Robert Kubica zaliczył tylko okrążenia instalacyjne. Polak zgłaszał problemy techniczne. Guanyu Zhou sklasyfikowany był na siedemnastej pozycji.

W drugiej tercji jazd Max Verstappen poprawił się na 1:34,021, ale zaledwie 0,083 sekundy tracił do niego Charles Leclerc. Za kierowcą Ferrari znajdował się jego zespołowy kolega: Carlos Sainz. Kolejne miejsca zajmowali George Russell, Sergio Perez i Nyck de Vries. Mechanicy Alfy Romeo F1 Team ORLEN uporali się z usterką modelu C42 i Robert Kubica zaliczył kilka pomiarowych okrążeń. Na najlepszym zatrzymał stoper na rezultacie 1:37,800, co dawało dziewiętnaste miejsce. Guanyu Zhou sklasyfikowany był na piętnastej pozycji.

Czytaj też: Szef Alfa Romeo F1 Team ORLEN o Kubicy: – Nie jest maskotką Orlenu

Ostatecznie najlepszy okazał się Charles Leclerc. Kierowca Ferrari uzyskał czas 1:33,930 i o 0,091 sekundy pokonał Maxa Verstappena. Trzecim wynikiem popisał się Carlos Sainz, a czwarty był George Russell. Upał panujący we Francji sprawił, że asfalt na koniec sesji nagrzał się do blisko 60 stopni Celsjusza.

Robert Kubica zakończył sesję z wynikiem 1:36,332, który dał mu dziewiętnaste miejsce. Guanyu Zhou był lepszy od Polaka o blisko 0,7 sekundy. Chińczyk pojawił się na jedenastej pozycji. Na koniec sesji inżynier wyścigowy Polaka podziękował Kubicy za pracę, mimo „trudnej sesji”.

Co nas czeka dalej?

Zawodnicy rywalizują na pętli mierzącej 5842 m. Do pokonania jest piętnaście zakrętów, a wyprzedzenie mają ułatwić dwie strefy DRS. Pierwsza wyznaczona jest między siódmym i ósmym zakrętem, a druga na prostej start-meta.

Harmonogram weekendu skonstruowany jest w tradycyjny sposób. Drugi piątkowy trening rozpocznie się o 17:00. Ostatnia godzina przygotowań została zaplanowana na sobotę na 13:00. O 16:00 rozpocznie się walka o pierwsze pole startowe. Wyścig na dystansie 53 okrążeń wystartuje w niedzielę o 15:00.

GP Francji 2022 – Trening 1 – Wyniki

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News